اخبار

نتایج مجمع سالیانه شستا / پرداخت سود تقسیمی ۱۳۵ تومانی از طریق سجام

براساس نتایج مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا، تقسیم سود ۱۳۵ تومانی به تصویب رسید که از طریق سجام پرداخت می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، براساس نتایج مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا که صبح امروز، ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، تقسیم سود ۱۳۵ تومانی از طریق سجام به تصویب رسید. این دومین مجمع این شرکت بعد از عرضه اولیه سال ۹۸ بود.

محمود ملکوتی‌خواه، قائم مقام شستا ضمن اشاره به عرضه اولیه احتمالی رایتل و هلدینگ انرژی تا پایان سال، گفت: ۴۵ میلیون بیمه شده و کارگر در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حضور دارد.

قائم مقام شستا با تاکید بر بازدهی ۱۷۰ درصدی سهام در دو سال، اظهار کرد: ارزش سرمایه‌گذاری طی سه سال، رشد ۶۴۳ درصدی داشته است. همچنین فروش در نیمه اول سال افزایش ۲۰۰ درصدی داشت و بودجه فروش ۱۱۷ درصدی محقق شد.

ملکوتی‌خواه ضمن اشاره به انحلال ۲۲ شرکت تا پایان سال، بیان کرد: رای مثبت ۳۰۰۰ میلیارد تومانی از دادگاه و برای بیش از ۵۰۰ پرونده، حمایت ۶ هزار میلیارد تومانی سال گذشته از سهم از جمله عملکردهای این نماد بوده است.

براساس این گزارش، هیئت مدیره این هلدینگ در حالی قبل از مجمع، پیشنهاد تقسیم سود ۱۸ هزار میلیارد تومانی و توزیع از ۴ آبان و از طریق شعب بانک رفاه را داده بود که طبق مصوبه مجمع مقرر شد ۱۳۵ تومان به ازای هر سهم کنار گذاشته و از ۲۵ آبان از طریق سامانه سجام پرداخت شود. شستا در گزارش عملکرد منتشر شده، سود پایه هر سهم شرکت اصلی و تلفیقی گروه را به ترتیب ۲۱۹۹ و ۱۸۲۸ ریال در نظر گرفته بود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا