اخبار

وزیر صمت: ورق فولادی بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه ورق فولادی بدو سهمیه بندی عرضه می‌شود، اعلام کرد که کار تکمیلی بعدی به رسمیت شناختن خرده‌فروشان مواد اولیه است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم‌اندیشی با روسای خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور با اشاره به اینکه ورق فولادی بدون سهمیه بندی عرضه می‌شود، گفت: ورق بدون سهمیه‌بندی عرضه می‌شود و کار تکمیلی بعدی به رسمیت شناختن خرده‌فروشان مواد اولیه است. این موضوع برای سهولت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی است و برای مبارزه با فساد، دلالی و اصلاح مواد اولیه و قیمت متعارف باید اجرا شود که تا پایان سال اجرایی خواهد شد و خانه‌های صنعت، معدن و تجارت می‌توانند در این حوزه نیز کمک کنند.

فاطمی‌امین در مورد تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی، تصریح کرد: این موضوع در حوزه فلزات در حد بورس کاملا حل شده است؛ به عنوان مثال کسانی که ورق فولادی می‌خواهند از هم اکنون برای اسفند می‌توانند خریداری کنند که به سمت یکساله شدن موضوع تامین نیز می‌رویم و در این راستا برنامه داریم و پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد. البته هنوز پتروشیمی‌ها وارد نشده‌اند که به دنبال ورود آن‌ها نیز هستیم.

پیش از این، صنایع با مشکل جدی در تامین ورق فولادی مواجه بودند. اردیبهشت امسال مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان اعلام کرد که وزارت صمت باید خاطیان بازار را معرفی و دستورالعمل تامین ورق قطعه‌سازان را اصلاح کند.

گفتنی است که تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی طی سال‌های گذشته همواره یکی از مهمترین اولویت‌ها و ماموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است.

کمبود عرضه در بازار ورق فولادی پیش از این باعث ایجاد بازار آزاد در این محصول و افزایش نرخ تمام شده تولیدات داخلی شده بود. تامین ورق فولادی مدت‌ها به عنوان یکی از مشکلات اصلی تولید در کشور و دغدغه‌های صنعت معرفی می‌شد؛ به طوری که حتی برای صنایع استراتژیک مپل خودرو و لوازم خانگی در ردیف جداگانه‌ای ورق تخصیص داده می‌شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا