تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد ثشاهد (۴ شهریور ۹۹)

شرکت سرمایه‌گذاری شاهد با نماد ثشاهد اولین بار در سال ۸۴ در بازار سرمایه عرضه شد. ثشاهد سهامدار عمده چندین شرکت بورسی و غیر بورسی است که عمدتا در زمینه سرمایه‌گذاری و انبوه‌سازی فعالیت دارند.

رالی صعودی قدرتمند ثشاهد در اواسط اسفند ۹۸ آغاز گردید. البته روند قیمتی این سهم همواره در دو سال اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور، شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردید؛ به طوری که بازدهی ۱۹۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

ثشاهد در اواخر سال ۹۷ یک افزایش سرمایه حدودا ۵۰ درصدی از محل سود انباشته و آورده نقدی به ثبت رسانده است.

دلیل اصلی استقبال سهامداران از این نماد را می‌توان انتظار بازار از انجام افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در این سهم عنوان نمود. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از نظر نموداری، سهم در موج ۴ قرار دارد و پس از یک موج صعودی بسیار قوی، در حال اصلاح قیمتی است. با توجه به اینکه موج ۲ از نوع ساید و فرسایشی بوده، اصلاح موج ۴ به صورت شارپ است.

حمایت‌های سهم به ترتیب ۶۰۰۰ و ۵۵۰۰ تومان و اولین مقاومت سهم نیز اوج قیمتی ثبت شده به مقدار ۸۵۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا