اخبار

مصوبات جدید شورای بورس اعلام شد

رئیس سازمان و سخنگوی شورای عالی بورس، مصوبات جدید شورای عالی بورس برای سامان‌دهی سهام عدالت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری سنا، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و سخنگوی شورای عالی بورس درباره مصوبات جدید شورای عالی بورس توضیح داد: در جلسه شورای عالی بورس مقرر شد که سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بردرآمد ثابت از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

سخنگوی شورای عالی بورس اضافه کرد: در خصوص تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نیز تصمیم‌گیری شد.

وی ادامه داد: به این ترتیب، مصوب شد حداقل ۵۰ درصد از مجموع ۲۰ درصد نصاب سهام، به سهام عدالت تخصیص یابد و حداقل اوراق دولتی در  نصاب‌ها از ۱۰ درصد به حداقل ۲۵ درصد افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان بورس در پایان گفت: در این جلسه شورای عالی بورس مصوب شد بانک مرکزی در امور صدور مجوز برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانک‌ها، تسریع و تسهیل کند. همچنین امکان تاسیس صندوق برای بانک‌های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا