اخبار

کمک نمادهای شاخص‌ساز ، شاخص بورس امروز مثبت شد

در آغاز معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران به کمک نمادهای شاخص‌ساز فولاد، فملی، فارس و سبزپوشی گروه بانکی به حدود مثبت 2 درصد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تجارت نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با شروعی قوی تنها در کمتر از نیم ساعت، رشدی 25 هزار واحدی را تجربه کرد.

این رشد اولیه شاخص به نوعی مدیون کمک و حضور نمادهای شاخص‌ساز از آغاز این هفته در نظر گرفته می‌شود. این رشد در حالی اتفاق می‌افتد که در هفته‌ی گذشته شاخص کل حتی کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی را هم از دست داده بود. از طرفی قابل‌توجه است که رشد 1.7 درصدی شاخص کل در کنار رشد 0.3 درصدی شاخص کل هم‌وزن، نشان‌دهنده‌ی عدم یکنواختی رشد امروز بازار بورس است.

در 30 دقیقه اولیه معاملات امروز بورس حدود 270 هزار معامله انجام شده است که طی آن یک میلیارد و 300 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 2.1 هزار میلیارد تومان دادوستد شده است. ارزش معاملات فرابورس نیز برابر با بیش از 900 میلیارد تومان بوده است.

در میان نمادهای شاخص‌ساز و تاثیرگذار مذکور که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند، باید به نمادهای فولاد، فملی و فارس به ترتیب با 4670، 4260 و 3283 واحد اشاره کرد. این در حال است که در میان نمادهای شاخص‌ساز فرابورسی نیز می‌توان به نمادهای ذوب، دی و شگویا اشاره کرد که از باقی نمادها تاثیرگذارتر بودند.

معاملات امروز بازار سهام در وضعیتی ادامه پیدا می‌کند که گروه‌های بانکی، فلزات اساسی، پالایشی و پتروشیمی دنبال‌کننده‌ی معاملات سبزرنگ هستند اما اکثریت نمادها در گروه خودرویی و دارویی با فشار عرضه مواجه هستند. این فشار عرضه برای گروه‌های خودرویی ناشی از متوقف شدن دو نماد خودرو و خساپا است که به عنوان لیدرهای گروه خودرویی در نظر گرفته می‌شوند. نماد شستا نیز همچنان با توقف روبه‌رو است و خبرها از هفته‌ی گذشته تا به امروز حاکی از بازگشایی آن در هفته‌ی جاری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا