اخبار

آغاز بازار بورس ۲۴ دی / تحولات مثبت پس از فشار عرضه

در آغاز بازار بورس ۲۴ دی شاهد فشار عرضه‌ی زیاد در نمادهای شاخص‌ساز بودیم به گونه‌ای که شاخص کل دو درصد افت کرد. اما وضعیت نمادهای شاخص‌ساز در حال بهبود است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، در چارچوب معاملات آغاز بازار بورس ۲۴ دی شاهد بودیم که عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بازار شدت گرفت و در نتیجه شاخص کل باز هم با افت مواجه شد. به این ترتیب شاخص کل با دو درصد افت به عدد یک میلیون و ۲۳۴ هزار واحد رسید. این در حالی است که در مرحله پیش‌گشایش نمادهایی مانند خساپا و شپنا تقاضای خوبی داشتند. شاخص هم‌وزن نیز امروز و در طی معاملات آغازین منفی شد و بیش از یک درصد افت را به ثبت رساند. با این وجود شاهد هستیم که وضعیت نمادهای شاخص‌ساز در حال بهبود است و به رنج مثبت نزدیک می‌شوند.

شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۴ دی به محدوده حساسی رسیده است و کارشناسان عقیده دارند اگر شاخص کل از کف قبلی خود ریزش بیشتری داشته باشد، بازگشت روند صعودی بازار سهام به شدت سخت خواهد بود.

تحرکات مثبتی در بازار سهام دیده می‌شود و حقوقی‌ها در مقاطعی صف‌های فروش را جمع کردند اما با وجود تحرکات مثبت بورس به دلیل جو هیجانی مثبت نمی‌شود و دوباره عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شکل می‌گیرد. نماد شستا در جریان معاملات امروز روند بهتری نسبت به سایر شاخص‌سازان دارد و در حال ترمیم است و با تشکیل صف خرید در رنج مثبت معاملات قرار گرفته است.

محمدمهدی عشریه در رابطه با ادامه روند بورس گفت: شاخص کل محدوده حمایتی خود را شکسته است و من انتظار دارم شاخص کف‌سازی جدید انجام دهد و احتمالا حدود یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۶۰ هزار واحد شاخص کل کف‌سازی خواهد کرد.

ریزش‌های اخیر بازار سهام با نوسان‌گیری بازارگردان‌ها از بورس شروع شد و در ادامه با افزایش تنش‌ها در منطقه تشدید پیدا کرد اما پیش‌بینی می‌شد تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز در جریان معاملات این هفته بهبود پیدا کند اما این جو هیجانی مانع بهبود وضعیت این نمادها شده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا