اخبار

آغاز بورس ۱۴ مهر / ظهور نشانه‌های امیدبخش به رغم روند نزولی بازار

در آغاز بورس ۱۴ مهر با این که شاهد شدت عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بودیم، اما مثبت شدن برخی سهم‌ها روند بازار را امیدبخش کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، آغاز بورس ۱۴ مهر در ادامه‌ی روند دیروز، فشار عرضه شدید در نمادهای شاخص‌سازی مانند فارس، فملی، تاپیکو و شبندر را شاهد بود. این فشار افت بیش از ۱.۵ درصدی شاخص کل بازار بورس را به همراه داشت. به این ترتیب شاخص کل به عدد یک میلیون و ۴۹۷ هزار واحد رسید. در ادامه نیز با افت نیم درصدی شاخص هم‌وزن، وضعیت بازار به کلیتی منفی رسید و شاهد بازاری قفل در صف‌های فروش بودیم. سهم‌هایی مثل فولاد و دارایکم از جمله نمادهایی بودند که مثبت شده و امید را به بازار برگردانده‌اند.

علی رغم فشار زیاد عرضه اما در نیم ساعت آغازین معاملات افزایش تقاضا در برخی نمادها مانند فولاد، وبملت و خودرو را نیز شاهد بودیم.

امروز جو هیجانی حاکم بر بازار و صف‌نشینی در نمادهای شاخص‌ساز قرمز شدن بورس را به همراه داشته است.

در حالی که بازار سهام به افزایش قیمت دلار واکنش مثبتی نشان نداد، دیروز با ریزش قیمت دلار واکنش بازار سهام به نوعی منفی بود. همچنین قابل اشاره است که مسئله‌ی ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه موجب شده است تا عرضه به روز بعد موکول شود. به همین خاطر نیز روز بعدی این عرضه سنگین‌تر خواهد بود.

بیشترین تأثیر منفی را نمادهای فارس، فملی و تاپیکو روی شاخص کل بازار داشتند. انتظار می‌رود عرضه در این نمادها به شدت سنگین باشد چرا که حتی در لحظات پایانی معاملات دیروز شاهد حمایت خوب حقوقی‌ها از بازار بودیم ولی همچنان این حمایت کارگر نبود.

آن طور که به نظر می‌رسد، امروز در ادامه‌ی روند معاملات بازار بورس شاهد به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا خواهیم بود. البته نه به این معنا که روند صعودی به شاخص کل برگردد، بلکه عرضه و تقاضا به حدی برابر برسند و بازار کف‌سازی انجام دهد چرا که اعتماد به بازار در گرو ثابت شدن یک کف قیمتی است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا