اخبار

آغاز بازار بورس ۲۶ شهریور با توقف سه نماد شاخص‌ساز و رشد ۲.۵ درصدی شاخص کل

در آغاز معاملات بازار بورس امروز، ۲۶ شهریور ، شاهد رشد بیش از ۲.۵ درصدی شاخص کل بورس و توقف نمادهای فولاد، وتجارت و وبصادر به مدت یک ساعت بودیم. شاخص به این ترتیب شاخص کل بازار سهام وارد کانال یک میلیون و ۷۰۹ هزار واحدی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، آغاز بازار بورس ۲۶ شهریور در حالی رقم خورد که شاهد رشد بیش از ۲.۵ درصدی شاخص کل بودیم. با شروع معاملات امروز بازار سهام با این میزان رشد، شاخص کل با قدرت به کانال یک میلیون و ۷۰۹ هزار واحد رسید. امروز نیز همچون روز گذشته شاهد افزایش تقاضا در اکثر نمادهای بازار بودیم.

رشد شاخص کل در آغاز بازار بورس ۲۶ شهریور تحت تاثیر معاملات مربوط به نمادهای فولاد، فملی، فارس ، اخابر، وبملت، خودرو و فخوز با پیشرفت قابل توجهی همراه بود. همچنین نمادهای خودرویی با اینکه دیروز با بازگشایی همراه بودند و تا قبل از توقف نیز با روندی نزولی مواجه بودند، امروز توانستند با تشکیل صف خرید در محدوده مثبت معامله شوند.

همچنین در آغاز معاملات بازار سهام در امروز سه نماد بورسی شامل نمادهای فولاد، وتجارت و وبصادر در حالی متوقف شدند که در موقعیت صف خرید قرار داشتند اما به علت نوسان بیش از ۲۰ درصد، متوقف شدند.

بیشترین تاثیر مثبت روی شاخص کل نیز همچنان متعلق به نمادهای فارس، فولاد و فملی بود. همچنین شاخص هم‌وزن امروز یک درصد رشد داشت. در نتیجه می‌توان گفت موارد فوق در کنار هم حاکی از برقراری وضعیت سبز در کلیت بازار سهام است.

همچنین در حالی امروز آخرین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم است که نمادهای حاضر در این صندوق هنوز متوقف هستند و این موضوع تصمیم‌گیری برای خرید این صندوق را سخت می‌کند.

همانطور که پیش از این اعلام شده بود نیز، امروز نماد پترول با محدودیت دامنه نوسان دوباره بازگشایی شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا