اخبار

آغاز بازار بورس ۳۰ شهریور / روند نزولی شاخص کل و نمادهای شاخص‌ساز

با آغاز بازار بورس ۳۰ شهریور ، روند معاملات به گونه‌ای پیش رفت که شاخص کل با افت یک و نیم درصدی به یک میلیون و ۶۷۴ هزار واحد رسید. امروز تعداد زیادی از نمادهای شاخص‌ساز نیز منفی هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در آغاز بازار بورس ۳۰ شهریور شاهد افت بازار و و تنزل آن به یک میلیون و ۶۷۴ هزار واحد بودیم. به این ترتیب شاخص کل بازار با کاهشی یک و نیم درصدی روبه‌رو بوده است. افت امروز شاخص کل تحت تاثیر معاملات فملی، فولاد، خودرو، خساپا و وبملت بوده است.

اما از سوی دیگر شاهد تشکیل صف خرید و روند صعودی نمادهای پالایشی مانند شپنا و شبندر بودیم. همچنین بیشترین تقاضایی که در طی معاملات امروز انجام گرفت، متعلق به عرضه اولیه ثامید و نماد پترول است. بیشترین عرضه نیز به نمادهای خودرویی و خگستر تعلق دارد.

آغاز بازار بورس ۳۰ شهریور با عرضه زیادی همراه بود؛ احتمال می‌رود این مسئله به علت نقدکردن سهام و ایجاد نقدینگی برای خرید عرضه اولیه وسپهر و پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم باشد. هر چند عوامل دیگر مانند رویدادهای سیاسی و تحولات منطقه، از جمله اقدام آمریکا مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه تاثیر قابل‌توجه و زیادی بر بروز رفتارهای هیجانی در بازار سهام داشت و این مسئله نیز بر ایجاد روند منفی در بازار سهام نقش ایفا کرد.

در بازار امروز بیشترین تاثیر مثبت از سوی نمادهای کگل و کچاد و بیشترین تاثیر منفی نیز از سوی نمادهای تاپیکو، وبملت، اخابر و خودرو بود.

امروز نیز آخرین آخرین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم است. عرضه اولیه وسپهر نیز امروز انجام می‌شود.

آغاز بازار بورس ۳۰ شهریور اگرچه با ریزش یک و نیم درصدی شاخص همراه بود و با منفی بودن کلیت بازار و سهم‌های شاخص‌ساز روبه‌رو بودیم، اما پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر مقطعی بودن این شرایط است و انتظار می‌رود در نیمه دوم بازار امروز، شاهد به تعادل رسیدن بازار باشیم.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا