اخبار

آغاز بورس ۷ مهر / ۲ درصد افت شاخص تنها در نیم ساعت

آغاز بورس ۷ مهر با افزایش حجم عرضه‌ی نمادهای شاخص‌ساز همراه شد و شاخص کل تحت تأثیر آن طی نیم ساعت، دو درصد افت را تجربه کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، شاخص کل در نیم ساعت آغازین معاملات امروز دو درصد کاهش را تجربه کرد و شاخص هم‌وزن نیز حدود نیم درصد افت داشت که نشان از کلیت منفی بازار و قفل شدن صف‌های فروش دارد. عدم تحرک بازار امروز و کم‌عمق شدن آن در ادامه‌ی جو هیجانی حاکم بر بورس در روزهای گذاشته به وجود آمده است.

در حالی شاهد روند کاهشی بازار بورس هستیم که طبق تحلیل کارشناسان بازار، بورس در حال ورود به محدوده‌ی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد است و در صورتی که بورس از این محدوده نیز ریزش کند، ریزش‌های بعدی می‌تواند خارج از کنترل باشد. به همین جهت وضعیت امروز و فردای بورس، در تعیین سرنوشت این بازار بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

در آغاز بورس ۷ مهر و با شروع معاملات امروز بازار، شاهد برتری عرضه بر تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز اصلی بازار یعنی فولاد، فملی، تاپیکو، فارس، شبندر، وبملت و وغدیر هستیم و همگی در مسیر افت قیمتی قرار گرفته‌اند.

نمادهای فارس، فملی، فولاد و پالایشی‌ها نیز علی رغم ارزمحور بودن خود و انتظار رشد آن‌ها در پی افزایش نرخ ارز، تحت تأثیر فضای هیجانی حاکم بر بازار، در حال افت قیمت و معامله در رنج منفی هستند. از سویی دیگر نمادهای پالایشی که در غالب صندوق پالایشی یکم هفته‌ی گذشته پذیره‌نویسی شدند هم شاهد روند مطلوبی در معاملات این هفته نبودند.

نماد وبصادر هم که معاملات آن دیروز باطل شد، طبق اعلام ناظر بازار احتمالاً به معاملات امروز نخواهد رسید.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا