اخبار

آغاز بورس ۹ مهر / نوسان بازار زیر سایه‌ی مناظره‌ی بایدن و ترامپ

آغاز بورس ۹ مهر با افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و شاخص کل به یک میلیون و ۵۰۰ هزار رسید، اما به دنبال فشار عرضه دوباره شاهد ریزش بود و به کانال یک میلیون و ۴۹۵ هزار واحد رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، به دنبال خرید زیاد حقیقی‌ها در روز گذشته و حمایتی که حقوقی‌ها در ادامه‌ی آن انجام دادند، امروز یک بازار متعادل پیش‌بینی می‌شد؛ به گونه‌ای که بتواند روندی صعودی در پیش بگیرد. اما آغاز بورس ۹ مهر زیر سایه‌ی اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بین جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دونالد ترامپ، رییس جمهور و نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا، با اینکه تحت تأثیر افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز در شروع معاملات و افزایش شاخص به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بود اما در ادامه روند معاملات بازار، به دنبال رفتارهای هیجانی متأثر از مناظره‌ی ترامپ و بایدن دوباره عرضه بر تقاضا پیشی گرفت و شاخص به کانال یک میلیون و ۴۹۵ هزار واحد رسید.

به این ترتیب در آغاز بورس ۹ مهر، به دنبال افزایش عرضه در بازار سهام، شاخص دوباره روندی نزولی در پیش گرفت. نماد خودرو که در مرحله پیش‌گشایش، صاحب بیشترین تقاضا بود به قیمت صفر تابلو رسید. خساپا نیز در کف روزانه خود صف فروش ۴۰ میلیونی تشکیل داد.

بیشتر نمادهای شاخص‌ساز یا در حال طی روندی منفی هستند یا با حمایت و اقدامات دستوری به جهت جلوگیری از ریزش، سبز نگاه داشته شده‌اند. شواهد حاکی از آن است که حقوقی‌ها توان لازم برای حمایت‌ از بازار را به خرج نمی‌دهند و حجم بالای صف‌های فروش هم از توان حقوقی‌ها و هم حقیقی‌ها، خارج است.

در چنین شرایطی روند ریزشی و متزلزل روزهای پیشین بازار بورس به دلایل متعدد مدیریتی و سیاسی در کنار تأثیر مناظره‌ی بایدن و ترامپ، باعث تشدید فضای منفی و هیجانی بورس شده است. به این ترتیب اگر آخرین روز معاملات این هفته‌ی بورس با روندی ریزشی به کار خود پایان دهد، شاهد تبعات منفی بیشتر این ریزش در روزهای آینده خواهیم بود چرا که وخامت اوضاع و حاکمیت جو منفی بر بورس در حال از کنترل خارج شدن است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا