اخبار

پیش‌بینی بورس هفته اول دی ماه / بازار متعادل می‌شود؟

در جریان معاملات هفته آخر آذر، بازار سهام روندی نزولی داشت و تا پایان هفته بیش از ۱۰۰ هزار واحد ریزش کرد. بازار بورس هفته اول دی ماه متعادل می‌شود؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، شروع معاملات هفته‌ای که گذشت با روند صعودی در روز شنبه همراه بود. اما از روز یکشنبه شاخص کل بازار سهام با روندی نزولی مواجه شد و تا پایان هفته بیش از ۱۰۰ هزار واحد ریزش کرد. اما معاملات دقایق پایانی بورس در این هفته به نحوی بود که بهبود در زمینه تقاضا را نشان می‌داد و سهام‌داران را برای معاملات بورس هفته اول دی ماه امیدوار کرد. با این تفاسیر آیا می‌توان امیدوار بود که بازار بورس هفته آینده متعادل شود؟

بعد از خبر بررسی دوباره لایحه FATF توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام روند بازار سهام نزولی شد و به گفته امیرحسین نام‌آور، کارشناس بازار سرمایه در صورت تصویب لایحه FATF قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند و به تبع کاهش قیمت دلار انتظارات تورمی نیز کاهش یافته و با این اتفاق روند صعودی بازار سهام متوقف می‌شود؛ اما روند بورس عقلایی خواهد شد.

به گفته این کارشناس، نوسان‌گیری بازارگردان‌ها در جریان معاملات روز چهارشنبه، ۲۶ آذر ماه باعث ریزش شاخص کل شد. جو هیجانی نیز در جریان معاملات این هفته افزایش پیدا کرد. یکی از دلایل افزایش عرضه در کلیت بازار سهام همین جو هیجانی است.

حمید اسدی، حقوقدان بازار سرمایه در مورد شرط بازگشت روند صعودی بازار سهام گفت: باید برای بازارگردان‌ها محدودیت‌هایی در جهت جلوگیری از نوسان‌گیری اعمال شود.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه نیز در رابطه با پیش‌بینی بورس هفته اول دی ماه گفت: احتمالا هفته بعد بازار سهام متعادل است و روند تعادلی بازار سهام رو به بهبود خواهد بود. شروع معاملات بازار سهام مثبت می‌شود اما نکته مهم در بازار بورس هفته آتی این است که معاملات از روند مثبت به سمت روند نزولی پیش برود.

این کارشناس در رابطه با سیگنال‌های مثبت هفته آینده گفت: از اواسط هفته بعدی گزارش‌های ماهانه منتشر می‌شود. قیمت‌های جهانی نیز افزایش پیدا کرده است و همین موضوعات باعث امیدواری به بازار سهام می‌شود. همچنین اگر حجم معاملات افزایش پیدا کند و گردش پول انجام شود، بازار سهام در محدوده ۱.۴ میلیون واحد کف‌سازی خواهد کرد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا