اخبار

بازار بورس ۳۰ مهر / بهبود روند تقاضا نسبت به روزهای گذشته

بازار بورس ۳۰ مهر در شرایطی به کار خود پایان داد که علی رغم به تعادل رسیدن نسبی عرضه و تقاضا، به دنبال فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، شاخص کل نیم درصد ریزش کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، با این که امروز صبح در شروع معاملات تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص کل را به دنبال داشت، ولی در ادامه‌ی معاملات، باز هم فشار عرضه در برخی نمادهای شاخص ساز غالب شد تا در نهایت در پایان جلسه معاملاتی بازار بورس ۳۰ مهر ، شاخص کل نیم درصد ریزش کرد. همچنین ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس از ۱۰ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان عبور کرد.

در بازار بورس ۳۰ مهر گروه‌های خودرویی، بانکی و فلزات اساسی جزو صنایع برتر بازار بودند. در کنار نمادهای خودرویی و بانکی، برخی نمادهای پتروشیمی نیز روند مثبت و خوبی تجربه کردند و جز شاخص‌سازان مثبت بازار سهام قرار گرفتند.

همچنین امروز در حالی که روند معاملات گروه فلزات اساسی منفی بود، نماد فملی نیز به دلیل افزایش قیمت جهانی مس، روندی مثبت داشت. دستورالعمل قیمت‌گذاری دستوری فولاد نیز منتفی شد.

طی سه روز ابتدایی هفته‌ی جاری در بورس، شاهد روند نزولی شدیدی بودیم؛ به طوری که شاخص کل در هر روز حدود سه درصد افت پیدا کرد، در همین راستا با این که امروز بازار بورس باز هم با منفی شدن شاخص کل روبه‌رو شد، در مقایسه با روزهای گذشته می‌توان گفت بورس در محدوده حمایتی روند بهبودی در پیش گرفته است.

ریزش روزهای اخیر بازار بورس به دنبال تبدیل شدن انتخابات آمریکا به یکی از متغیرهای اساسی بازار بورس به وجود آمد و حتی با وجود سیگنال‌های مثبت بورسی شاهد بی‌توجهی بورس به این سیگنال‌ها بودیم. شدت جو هیجانی و صف‌های فروش بازار به حدی بود که حتی خبر لغو تحریم‌های تسلیحاتی نیز تأثیری بر روند بازار نداشت. در کنار خبر لغو تحریم‌ها، نوسان نرخ ارز نیز از سیگنال‌هایی بود که بورس به آن‌ها واکنشی نداشت و همان‌گونه که به بالا رفتن قیمت دلار هیچ واکنشی نداشت به ریزش شدید آن در چند روز اخیر نیز واکنشی نشان نداد.

در خبر مهم دیگری، امروز جلسه غیرعلنی مجلس برای تصمیم‌گیری در رابطه با قیمت فولاد برگزار شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا