اخبار

بازار بورس ۲۵ شهریور / صف‌های فروش جمع و خودرویی‌ها بازگشایی شدند

در پایان معاملات روز ۲۵ شهریور بازار بورس ، شاخص کل با رشد ۳٫۷۱ درصدی به یک میلیون و ۶۶۷ هزار واحد رسید. همچنین ارزش مجموع معاملات امروز نیز به ۱۸٫۵۳۳ میلیارد تومان رسید که حدود ۵ هزار میلیارد نسبت به دیروز افزایش داشته است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات امروز، ۲۵ شهریور در بازار بورس ، شاخص کل در حالی بیش از ۳٫۵ درصد رشد کرد که صف‌های فروش حتی در نمادهای خودرویی به طرز چشم‌گیری کاهش یافت و نمادهای خودرو، خگستر و خساپا نیز امروز باگشایی شدند.

همچنین بازگشایی نمادهای تاپیکو و پترول اثر مثبت بسزایی در صعود امروز شاخص کل داشت.

در بازار امروز تقاضای اکثر نمادها بازگشته و عرضه در بازار سهام به طرز چشم‌گیری کاهش یافت.

همچنین امروز دوباره اوراق سلف نفتی در دستور کار دولت قرار گرفت.

در ادامه، معاملات گروه‌های خودرویی و بانک‌ها بهترین معاملات را در گروه صنعت رقم زدند و همچنین نمادهای تاپیکو، فارس و فولاد بیشترین تاثیر بر روند مثبت بازار را داشتند.

این در حالی است که مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم در حالی فردا به پایان می‌رسد که نمادهای حاضر در آن هنوز متوقف هستند و این مساله موجب تردید مردم برای خرید سهام این صندوق شده است.

همچنین امروز در بورس بازگشایی نماد پترول برای دومین روز متوالی باطل شد. این در حالی است که پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین طرح تأمین خوراک صنعت پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری به ‌زودی به طور رسمی افتتاح می‌شود.

در مجموع اینکه در بازار سرمایه امروز به نوعی روز بازگشت اعتماد مردم به بازار سرمایه به شمار می آمد زیرا خرید حقیقی‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش یافت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا