اخبار

بازار بورس ۷ مهر / بورس در کف حمایتی قرار گرفت

بازار بورس ۷ مهر متأثر از فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز با افت بیش از سه درصدی شاخص کل، در کف حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار بورس ۷ مهر هم تحت تأثیر جو هیجانی حاکم بر بازار شاهد ایجاد صف‌های فروش میلیونی در نمادهای شاخص‌ساز بود. به این ترتیب تحت تأثیر معاملات نمادهای شاخص‌ساز، شاخص کل بازار سهام در رنج منفی دوباره بیش از سه درصد ریزش کرد. شاخص هم‌وزن نیز با ۲ هزار واحد کاهش روبه‌رو شد که نشانگر وضعیت کلی منفی بورس و خروج پول حقیقی از بازار است.

با توجه به وضعیت امروز بازار، فردا روزی تعیین‌کننده برای بورس خواهد بود چراکه اگر فردا شاخص از محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد ریزش کند، روند کلی بازار سهام تغییر جدی خواهد کرد.

گروه محصولات شیمیایی با ارزش معاملات ۲۵۰ میلیارد تومان برترین صنعت بازار بورس ۷ مهر بود. اکثریت نمادهای پالایشی نیز در کف قیمت روزانه خود با فشار عرضه سنگین همراه بودند.

همچنین در آخرین معاملات امروز، حقوقی های بازار از نمادهای خودرویی حمایت کردند و نمادهای خودرو و خساپا با کاهش حجم صف فروش مواجه شدند.

بازار امروز با توجه به اینکه در صف‌های فروش قفل است، نشان می‌دهد که سرمایه از بازار در حال خارج شدن است و در عین حال، حمایت‌های صورت گرفته تا این لحظه پاسخگوی صف‌های فروش ۱۲ هزار میلیارد تومانی نیست. حال باید به انتظار نشست و دید که آیا تزریق منابع صندوق توسعه به بازار می‌تواند موجب بهود وضعیت بازار شود یا خیر.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا