اخبار

افت ۶۰ درصدی ارزش معاملات و ادامه صف‌های فروش

در پایان معاملات بازار سهام امروز (۱۸ شهریور)، شاخص کل بازار سهام با بیش از دو درصد ریزش، به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی رسید. ارزش معاملات بورس  امروز نیز، ۴۷۱۵ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در پایان معاملات بازار سهام امروز، شاخص کل بازار سهام با بیش از ۲ درصد ریزش، به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد رسید. ارزش معاملات بورس امروز نیز، ۴۷۱۵ میلیارد تومان بود. شاخص هم‌وزن نیز با بیش از یک درصد افت مواجه شد.

به این ترتیب ارزش معاملات بورس امروز در حدود ۶۰ درصد و حجم معاملات نیز بیش از ۷۰ درصد در مقایسه با روز گذشته، با کاهش همراه بوده است.

با شرایط فعلی، نمادهای خودرویی همچنان صاحب بیشترین عرضه در بازار هستند. همچنین عرضه‌های  هم بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است. ارزش معاملات بورس امروز نیز روی عدد ۴۶۱۶ میلیارد تومان ایستاده است.

از سویی دیگر، امروز هیچگونه حمایتی در راستای جمع کردن صف­‌های فروش صورت نگرفته است و بازار همچنان با عرضه بالا به کار خود ادامه داد.

همچنین خبرها حاکی از آن بود که نمادهای شستا و خودرو که به علت افشای اطلاعات نوع الف با توقف همراه شده بودند، امروز بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شوند اما برای بررسی‌های بیشتر این بازگشایی اتفاق نیفتاد. در ادامه نیز ناظر بازار اعلام کرد، این دو نماد حداکثر تا دو روز آینده بازگشایی می‌شوند.

شرکت توسعه و عمران امید با نماد ثامید نیز، با حداکثر ۱۲۰۰ سهم برای هر نفر و دامنه قیمت ۱۶۶۰ تا ۱۷۵۰ هزار ریال روز چهارشنبه در بازار سهام عرضه می‌شود.

در خبر مهم دیگری نیز اعلام شد که مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم یک هفته تمدید می‌شود. فردا آخرین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم بود اما بعد از افت و ریزش اخیر بازار بورس در طی دو روز گذشته که با توقف چند نماد پالایشی همراه بود، امروز اعلام شد که مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم یک هفته دیگر تمدید می‌شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا