اخبار

ارزش بورس در مرداد ۱۴ درصد افزایش یافت

مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران با انتشار گزارشی اعلام کرد که ارزش بورس در مرداد ۱۴ درصد نسبت به تیر افزایش یافته است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تسنیم، مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران گزارش ارزش بورس در مرداد ماه را منتشر کرد. براساس این گزارش، طی ۱۶ روز کاری مردادماه، ارزش بازار بورس در پایان این ماه در مقایسه با تیر ماه به میزان ۷۵۷۱۷۲۹ میلیارد ریال برابر با ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۵۳۴۲۷۸۰۰ میلیارد ریال به ۶۰۹۹۹۵۳۰ میلیارد ریال رسید.

ارزش معاملات نیز در مقایسه با پایان تیر ۹ درصد کاهش یافت. ارزش معاملات از ۱۱۹۰۶۵۴ میلیارد ریال به ۱۰۸۶۹۸۱ میلیارد ریال رسید. حجم سهام معامله شده نیز از ۱۵۲۴۰۱ میلیون سهم به ۱۳۶۹۴۳ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد کاهش یافت.

متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات

با توجه به گزارش منتشره این مرکز، از ابتدای سال تا کنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار سهام (اول و دوم) به ترتیب برابر با ۵۶۸۲۸۱ میلیون سهم و ۳۶۸۶۱۰۵ میلیارد ریال بوده است.

دفعات معاملات سهام در مرداد ماه سال جاری نسبت به تیر ماه با ۳۰ درصد کاهش مواجه شد و از ۱۹۵۲۲۱۳۱ هزار دفعه به ۱۳۶۲۳۳۳۹ هزار دفعه رسید.

ارزش بازار در پایان مرداد ماه

لازم به ذکر است که ارزش بازار در پایان مرداد ماه در مقایسه با تیر سال جاری به میزان ۷۵۷۱۷۲۹ میلیارد ریال معادل ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۵۳۴۲۷۸۰۰ میلیارد ریال به ۶۰۹۹۹۵۳۰ میلیارد ریال رسید.

درصد گردش معاملات در مرداد ماه به دو رسید که در مقایسه با تیر ماه نشان از کاهش ۱۲ درصدی دارد. میزان بازده کل بورس از ابتدای سال تا پایان مرداد ۱۶ درصد بوده است و نسبت قیمت به درآمد ۱۲ ماه گذشته نیز به ۱۰.۰۴۲۱۹۴۷۱۲۷۰۵۲ رسید.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا