اخبار

تصمیم جدید سازمان بورس / تصویب اعمال دامنه نوسان متقارن از ۲۵ اردیبهشت

هیئت مدیره سازمان بورس در راستای سیاست افزایش تدریجی دامنه نوسان بازار بورس، از تصویب دامنه نوسان متقارن و اعمال آن از ۲۵ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، طی جلسه هیئت مدیره سازمان بورس در عصر دیروز، ۱۹ اردیبهشت، تصویب شد که با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی دامنه نوسان، متقارن‌سازی دامنه نوسان به مثبت و منفی پنج درصد از ۲۵ اردیبهشت انجام شود. همچنین مقرر شده است که در آینده و با تحت نظر داشتن شرایط بازار، دامنه نوسان به همین صورت متقارن، افزایش پیدا کند. پیش از این مصوبه، دامنه نوسان نامتقارن و به صورت مثبت شش و منفی چهار درصد بود.

علاوه بر تصویب دامنه نوسان متقارن، هئیت مدیره سازمان بورس در خصوص حجم مبنا نیز تصمیمات جدیدی گرفت. طبق این گزارش، مصوب شد که از تاریخ ۲۵ اردیبهشت، حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران به ۱۵ میلیارد ریال و همچنین این مقدار در خصوص بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب ۱۰ میلیارد، ۵ میلیارد و ۲.۵ میلیارد ریال تغییر یابد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا