اخبار

نتیجه عرضه اولیه تپسی / هر سهم ۹۳۸ تومان کشف قیمت شد

براساس نتیجه عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس با نماد تپسی، هر سهم ۹۳۸ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، براساس نتیجه عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس با نماد تپسی، هر سهم ۹۳۸ تومان کشف قیمت شد. این عرضه اولیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بدون سقف و کف قیمتی با روش گشایش در فرابورس امروز انجام شد.

این عرضه شامل سهمیه یک میلیون و ۴۰۰ هزار سهمی سرمایه‌گذاران واجد شرایط بود که در ۵۰ دقیقه ، ۵۸.۶ میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت و ۴۷ صندوق قادر به خرید این سهم شدند.

ارسال سفارش خرید برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط صرفا توسط ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) کارگزاران دارای مجوز فعالیت در فرابورس صورت گرفت و فروش ۵۰ درصد از سهام خریداری شده تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط امکان‌پذیر نیست. مشاور عرضه هم کارگزاری بانک تجارت و متعهد خرید تامین سرمایه کاردان است.

پس از مرحله اول عرضه اولیه به روش گشایش در مرحله دوم نماد تپسی به منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم و صرف سهام متوقف خواهد شد. لذا متقاضیان باید آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.

طی سال جاری سهام هفت شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، فروسیلیسیم خمین، داروسازی دانا، سیمان آبیک، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و فرانسوز یزد عرضه اولیه شده و پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس، هشتمین سهم جدید سال به شمار می‌رود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا