اخبار

تپسی به عنوان نخستین استارتاپ به فرابورس می‌آید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ثبت شرکت تپسی به عنوان نخستین استارتاپ در بازار فرابورس ایران خبر داد. این شرکت طی هفته‌های آتی لیست خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ثبت تپسی در فرابورس به عنوان نخستین استارتاپ بازار سرمایه خبر داد و گفت: پس از سال‌ها، دولت سیزدهم به وعده ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه جامه عمل پوشاند و شرکت تپسی نخستین شرکتی خواهد بود که نام آن بر تابلوی فرابورس نقش خواهد بست.

در آستانه صدمین روز استقرار دولت، نخستین گام دولت سیزدهم برای شکوفایی اقتصاد دیجیتال، هموار کردن مسیر ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه بود که امروز با آغاز مراحل ورود نخستین استارت‌آپ ایرانی به بورس به ثمر نشست.

بر اساس این گزارش با پیگیری‌های وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و دارایی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و ریاست سازمان بورس، سرانجام استارت‌آپ تپسی مجوز ورود به بازار سرمایه را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش در هفته‌های آتی با نقش بستن نام شرکت تپسی در تابلوی فرابورس، عملاً سد ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه شکسته خواهد شد و انتظار می‌رود موج تازه‌ای از ورود شرکت‌های فناورپایه به این بازار برای تأمین مالی بیشتر و در نتیجه بزرگ‌تر شدن سایز بازارهای مرتبط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال به راه بیفتد.

منبع
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا