اخبار

طرح مالیات بر عایدی سهام و سپرده بانکی برای حمایت از سهامداران خرد بازار حذف شد

یک عضو شورای عالی بورس و نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که طرح مالیات بر عایدی سهام و سپرده بانکی با هدف حمایت از سهامداران خرد بازار بورس به طور کامل حذف شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری سنا، محسن علیزاده، عضو ناظر شورای عالی بورس و نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع مالیات بر عایدی، یکی از مباحثی بوده است که از مجلس دهم، در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است. اما مجلس با حذف این بند، به اهمیت بازار سرمایه در اقتصاد کشور تاکید داشته است.

علیزاده ضمن تاکید بر این موضوع که تقویت بازار سرمایه از الویت‌ها و رویکردهای اصلی مجلس است، ادامه داد: رویکرد ما به صورت عمومی تقویت بازار سرمایه است؛ طرح مالیات بر عایدی سرمایه برای ما در اولویت است اما با موضوع مالیات بر عایدی سهام و سپرده بانکی کاملا مخالف بوده و به این دلیل آن را در اصلاحیه، حذف کرده‌ایم.

این نماینده‌ی مجلس ادامه داد: معتقدیم بازارهای دیگری وجود دارد که اخذ مالیات بر عایدی سرمایه در آن‌ها در اولویت است و طرح مالیات بر عایدی سرمایه املاک، وسایل نقلیه موتوری زمینی، مسکوک طلا، شمش و همچنین انواع ارز خارجی را با جدیت جلو می‌بریم.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا