اخبار

روند نزولی بورس ادامه دارد/ تغییر جهت شاخص چقدر محتمل است؟

در جریان معاملات امروز (۲۶ مرداد) بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با ادامه روند نزولی خود، بیش از ۵۵ هزار واحد افت و به کانال یک میلیون ۸۴۰ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران در ادامه روند نزولی روز گذشته خود بیش از ۵۵ هزار واحد دیگر سقوط کرد تا همچنان معامله‌گران را نسبت به تداوم عقب‌نشینی بورس نگران کند.

در حالی که نزدیک به دو ساعت از آغاز معاملات بورسی می‌گذرد، بیش از ۴۹۰ هزار معامله در بورس انجام شده که طی آن حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهم با ارزش ۴۲ هزار میلیارد ریال دادوستد شده است.

سه نماد فارس، فملی و فولاد تاثیرگذارترین نمادها در منفی شدن شاخص کل بورس بودند. با توجه به این ارقام به نظر می‌رسد امروز نیز ارزش معاملات بازار سهام نسبت به هفته‌های گذشته بسیار کمتر باشد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که در تمامی گروه‌ها جو عرضه بر تقاضا غالب بوده ولی برخی گروه‌ها نظیر انبوه‌سازی، حمل‌ونقل و سرمایه‌گذاری وضعیت بهتری دارند. نمادهایی چون ثنوسا، خگستر و حسیر نیز در محدوده مثبت معامله می‌شوند و در گروه سیمانی نیز چند نماد صف خرید دارند.

عرضه شدید نمادهای شاخص‌ساز در حالی همچنان ادامه دارد که صف‌های فروش تشکیل شده در نمادی چون فولاد بارها شکسته شده اما فشار فروش مجددا معاملات آنها را منفی‌تر کرده است و بعد از یک ساعت بسیاری از نمادهای بازار با صف فروش سنگین همراه شده‌اند.

امروز همچنین عرضه اوراق سلف نفتی در بورس انرژی آغاز شده است؛ اوراقی که عرضه آن‌ها با سود ۱۹ درصدی حواشی بسیاری را به وجود آورد و برخی از تحلیلگران آن را یکی از دلایل اصلی سقوط بورس در روزهای اخیر می‌دانند.

روز گذشته شاخص کل شروعی سرخ داشت و با حدود ۴ درصد کاهش به محدوده یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی عقب‌گرد کرد. با توجه به روند نزولی امروز باید دید آیا شاخص سطح حمایتی قدرتمند تکنیکال یک میلیون و ۸۴۰ هزار واحدی را نیز خواهد شکست یا از این سطح حمایتی به سقوط خود پایان داده و مجددا روندی صعودی در پیش می‌گیرد.

همچنین از فردا قرار است معاملات بورس در دو نوبت انجام شود که طی آن تمامی گروه‌های صنعت به جز فلزات اساسی، چندرشته‌ای‌ها، پالایشی‌ها و صندوق‌های قابل معامله از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۴۵ و بقیه گروه‌های صنعت از ۱۲ تا ۱۵:۱۵ قابل معامله خواهند بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا