اخبار

مرحله سوم سود سهام عدالت جاماندگان تا پایان روز واریز می‌شود

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد که تا پایان امروز مرحله سوم سود سهام عدالت جاماندگان واریز می‌‍شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به آخرین جزئیات واریز مرحله سوم جاماندگان سود سهام عدالت، گفت: امروز (یکشنبه) مرحله سوم پرداخت سود جاماندگان سود سهام عدالت انجام و به حساب سهامداران واریز می‌شود. در مجموع حدود ۱۷۷ هزار تراکنش بانکی انجام شد که از این تعداد نزدیک به ۸۶ هزار واریزی مربوط  به سود سال ۹۸ بود که در سال ۹۹ به حساب سهامداران پرداخت شده بود.

حسنلو با بیان اینکه ۹۱ هزار واریزی هم مربوط به سود سال ۹۹ شرکت‌های سهام عدالت بود که در پایان سال ۱۴۰۰ واریز شده بود، اظهار کرد: ارزش این پرداختی‌ها برای سال ۹۸ بیش از ۱۴ میلیارد تومان و برای سال ۹۹ رقمی معادل ۵۴ میلیارد تومان بود که در مجموع رقمی بیش از ۶۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب جاماندگان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه سود هر یک از سهامداران محاسبه و اطلاعات برای واریز در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه واریز سودها از طریق سیستم پایا بانکی انجام می‌شود؛ به این ترتیب تا آخر شب این سودها به حساب‌ها واریز خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با توجه به این آمار ارائه شده اکنون بیش از یک میلیون  و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت هستند که تاکنون شماره شبای معتبری را ارائه نکرده‌اند، گفت: این افراد باید با مراجعه به سامانه سجام اطلاعات خود را وارد کنند تا سود این افراد در مرحله بعد واریز شود.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان تاکید کرد: در مراحل اول و دوم نیز به ترتیب ۳۰۷ و ۲۰۰ هزار نفر مشکل شبای بانکی معتبر خود را برطرف و سودهای سنواتی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود را دریافت کرده بودند.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا