اخبار

سه تصمیم جدید درمورد سهام عدالت | سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی شهریور ماه واریز می‌شود

دستیار رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با اشاره به سه تصمیم جدید در مورد این سهام در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس، اعلام کرد که بخشی از سود سهام عدالت باید صرف افزایش سرمایه شرکت‌ها شود و مابقی آن واریز خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، پیمان حدادی، دستیار رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با اشاره به سه تصمیم جدید شورای عالی بورس در جلسه اخیر خود گفت: این شورا در جلسه روز گذشته خود سه تصمیم جدید در مورد سهام عدالت اخذ کرد؛ نخست آن که به سازمان خصوصی‌سازی اجازه داده شد که در صورت درخواست شرکت‌های غیربورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت در رابطه با افزایش سرمایه اقدامات لازم را انجام دهد.

حدادی اضافه کرد: دوم آن که سازمان خصوصی‌سازی با همکاری شرکت سپرده‌گذاری در پایان شهریور سال جاری سود سهام عدالت از محل سود شرکت‌های غیر بورسی را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سوال که میزان سود مذکور چقدر است، گفت: در ابتدا بخشی از این پول باید صرف افزایش سرمایه شرکت‌ها شود و مابقی آن واریز خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: تصمیم جدید دیگر این بود که سازمان خصوصی‌سازی با همکاری سازمان بورس فرآیند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌پذیر غیر بورسی در شرکت‌های بورس و فرابورس را پیگیری کند تا در اسرع وقت فرآیند پذیرش و درج نماد شرکت‌ها انجام شود.

بر اساس این گزارش دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی بورس با حضور وزیر اقتصاد، وزیر صنعت معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضا شورا سه‌شنبه، ۷ تیر ماه برگزار شد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا