اخبار

نتیجه بیست و سومین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی اعلام شد

نتیجه بیست و سومین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی دولتی مشخص شد. همچنین بیست و چهارمین حراج اوراق مذکور در تاریخ ۳۰ آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از بانک مرکزی، نتیجه بیست و سومین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی دولتی که در روز سه‌شنبه، ۲۳ آذر ماه سال جاری برگزار شد، اعلام شد. براین اساس، ۷.۱ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی دولتی از سوی بانک‌ها در این حراج خریداری شده است. بیست و چهارمین حراج اوراق مذکور نیز در روز سه‌شنبه، ۳۰ آذر ماه سال جاری خواهد بود.

نتیجه حراج اوراق مالی اسلامی
نتیجه حراج بانک مرکزی در تاریخ ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۰

حداقل حجم سفارش ۵۰۰ هزار ورقه است. وزارت امور اقتصادی و دارايی، الزامی به پذيرش کليه پيشنهادات دريافتی يا فروش کليه اوراق عرضه‌ شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دريافت‌شده را به منظور تصميم‌گيری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعيين سفارش‌های برنده اقدام می‌کند. در نهايت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می‌شود.

بانک مرکزی بر اساس جزء (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خريد و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانويه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامين‌ زيرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قيمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامين مالی دولت خريداری نخواهد کرد.

منبع
بانک مرکزی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا