اخبار

گفت و گوی مقامات ارشد آمریکا و چین درباره سیاست اقتصادی و تثبیت زنجیره تامین جهانی

معاون نخست وزیر چین و وزیر خزانه‌داری آمریکا در رابطه با تعرفه‌های گمرکی، سیاست اقتصادی و مسئله تثبیت زنجیره تامین جهانی گفت و گو کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، بر اساس بیانیه وزارت بازرگانی چین صبح سه‌شنبه به وقت پکن، لیو هه، معاون نخست وزیر چین و جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در رابطه با تعرفه‌های گمرکی و تحریم‌های دوران ترامپ، سیاست اقتصادی این روزهای جهان و مسئله تثبیت زنجیره تامین جهانی گفت و گو کردند.

این تماس تلفنی که از سمت آمریکا صادقانه و اساسی توصیف شده است، در بحبوبه‌ی گزارش‌هایی حاصل شده است که خبر از لغو برخی عوارض و تعرفه‌ های گمرکی اعمال شده در زمان ترامپ بر صدها میلیارد دلار کالاهای چینی می‌دهند. با افزایش تورم در ایالات متحده، انتظار می‌رود که دولت برخی از مالیات‌ها را کاهش دهد تا به کاهش هزینه‌های کالاهای روزمره کمک کند.

به گفته چین، دو طرف درباره سیاست اقتصادی و تثبیت زنجیره‌های تامین جهانی بحث کردند و توافق کردند که تقویت ارتباطات و هماهنگی در این زمینه‌ها به نفع هر دو کشور و سایر نقاط جهان برای ایالات متحده و چین بسیار مهم است. بر اساس این بیانیه، گفتگوها عملگرایانه و سازنده بود.

ایالات متحده این مذاکرات را «صادقانه و اساسی» خواند، اما در قرائت رسمی این نشست به تعرفه‌ها یا تحریم‌ها اشاره‌ای نشد. با این حال، یلن «صراحتاً موضوعات نگران‌کننده‌ای از جمله تأثیر جنگ روسیه علیه اوکراین بر اقتصاد جهانی و اقدامات اقتصادی ناعادلانه و غیربازاری» چین را مطرح کرد.

منبع
bloomberg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا