تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد واتی (۱۲ مهر ۹۹)

شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند با نماد واتی اولین بار در سال ۸۳ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری مستقیم یا مشارکت در ایجاد، توسعه و راه‌اندازی طرح‌ها و شرکت‌های تولیدی و خدماتی و همچنین خرید و فروش سهام و اوراق بهادار به خصوص در زمینه‌های صنایع محصولات شیمیایی، واسطه‌گری مالی، لاستیک‌سازی و نساجی است.

دو سهامدار عمده این شرکت به ترتیب بانک و لیزینگ صنعت و معدن هستند.

پرتفوی این شرکت در میان گروه‌های مختلف توزیع شده؛ به طوری که بیش از ۴۰ شرکت بورسی و نزدیک به ۲۵ شرکت غیر بورسی در پرتفوی واتی دیده می‌شود.  

در بین نمادهای بورسی، بیشترین مالکیت شرکت در نماد شیران بوده به طوری که حدود ۳۰ درصد از این نماد را در اختیار دارد.

حرکت پرشتاب نماد  واتی در مسیر صعودی از اوایل فروردین آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در دو سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری که طی سه ماه، بازدهی ۳۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از مزایای سرمایه‌گذاری در این شرکت، سهیم شدن در سود و زیان سبدی از سهام بنیادی به جای خرید تنها یک سهم است که باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌گردد. در حال حاضر در نماد واتی، نسبت قیمت به خالص ارزش دارایی (NAV)، ۰٫۰۶۸ است که نشان از ارزندگی سهم دارد.

از نظر نموداری، سهم واتی در موج (۴) قرار دارد و با توجه به برخورد با خط روند یک ساله، پیش‌بینی می‌گردد موج (۵) به تدریج آغاز گردد.

حمایت‌ سهم واتی در ۱۲۰۰ تومان و مقاومت ‌آن نیز در ۱۷۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا