اخبار

وهامون ۲۹ تیر عرضه اولیه می‌شود

۱۵ درصد از سهام شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان تحت نماد وهامون سه‌شنبه ۲۹ تیر به عرضه اولیه می‌رسد. محدوده قیمتی هر سهم نیز ۱۷۵ تا ۱۹۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش اخبار بورس، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد وهامون به عنوان هشتمین عرضه اولیه امسال، سه‌شنبه ۲۹ تیر عرضه اولیه می‌شود. مدیر عرضه‌ اولیه وهامون شرکت کارگزاری صبا تامین است. متعهدین خرید نیز صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی صباگستر نفت و گاز تامین و صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون صبا هر کدام به میزان ۲۵ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

اطلاعیه عرضه اولیه وهامون

برای عرضه اولیه وهامون چقدر نقدینگی لازم است؟

در این عرضه اولیه، ۱۵ درصد از سهام این شرکت معادل ۴۵۰ میلیون سهم با محدوده قیمتی ۱۷۵۰ تا ۱۹۰۲ ریال به عرضه می‌رسد. همچنین سهمیه در نظر گرفته شده برای هر فرد حقیقی و حقوقی نیز ۸۴۰ سهم است. لازم به ذکر است که یک درصد از سهام عرضه شده معادل ۳۰ میلیون سهم، روز شنبه ۲ مرداد با قیمت ثابتِ کشف‌شده عرضه خواهد شد. اگر میزان مشارکت را همانند عرضه اولیه قبلی فرض کنیم، با احتمال مشارکت ۲.۸ میلیون کد، به هر نفر حدود ۱۵۰ سهم خواهد رسید که نقدینگی معادل حدود ۳۰ هزار تومن برای خرید آن نیاز است.

معرفی کوتاه شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا (وهامون)

سرمایه‌گذاری هامون صبا پنجم مهر سال ۸۴ به صورت سهامی عام تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت‌های شهر تهران به ثبت رسید و نام شرکت در ۱۶ دی سال ۹۹ از سرمایه‌گذاری هامون شمال به سرمایه‌گذاری هامون صبا تغییر یافت. این شرکت در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی سرمایه‌گذاری صبا تامین و واحد تجاری نهایی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی است. سرمایه شرکت با ۱۲ نیروی انسانی از شروع تاسیس ۱۰۰ میلیون تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است. همچنین سرمایه‌گذاری صبا تامین ۱۰۰ درصد مالکیت این شرکت را در اختیار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا