آموزش

سامانه سجام چیست و چطور در آن ثبت نام کنیم؟

برای انجام هر کاری مقدماتی لازم است. مثلا نمی‌توان بدون ثبت نام در کلاسی شرکت کرد یا بدون باز کردن حساب کاربردی در سایتی فعالیت داشت. این کار در واقع برای در دست داشتن اطلاعات لازم از افراد انجام می‌شود. از سوی دیگر این کار استفاده افراد از خدمات ارائه شده را نیز آسان‌تر می‌کند. دریافت این اطلاعات و سامان‌دهی آن‌ها همان کاری است که در بورس به سامانه سجام محول شده. اما سامانه سجام چیست؟

اگر می‌خواهید تحت هر عنوانی (شخص حقیقی یا حقوقی) در بورس فعالیت داشته باشید، باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و پس از احراز هویت، با داشتن کد بورسی معاملات خود را آغاز کنید. این سامانه، اطلاعات سهامداران را به صورت یکپارچه جمع‌آوری و سوابق معاملاتی آنان را با شفافیت نگهداری می‌کند. در ادامه توضیح می‌دهیم که سامانه سجام چیست و چطور می‌توان در آن ثبت نام و احراز هویت کرد.

سامانه سجام چیست؟

سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir یکی از سامانه‌های زیر‌ساختی و از لحاظ گستردگی ارائه خدمات نیز سامانه‌ای ملی در بازار سرمایه کشور است. سجام اولین بار در سال ۱۳۸۴ ایجاد شد. این سایت بورسی در واقع در راستای تسهیل ثبت‌نام و پرداخت و دریافت سود مورد استفاده قرار می گیرد.

سجام، مخفف عبارت سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است. این سامانه توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، زیر نظر سازمان بورس راه‌اندازی شده است. سجام به منظور احراز هویت مشتریان، مبارزه با پول شویی و ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به سرمایه‌گذاران بورسی راه‌اندازی شده است. همچنین این سامانه مورد تایید و تحت نظارت کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اواراق بهادار نیز است.

در این سامانه، اطلاعات سهامداران به صورت یکپارچه جمع‌آوری می‌شود و سوابق معاملاتی هر فرد در بازار سهام با شفافیت نگهداری می‌شود. این یک امکان مناسب برای بهبود شرایط سرمایه‌گذاری در بازار بورس است.

مزایای ثبت‌نام در سامانه سجام چیست؟

۱- کمک به تجهیز و طبقه‌بندی بانک اطلاعاتی بازار سرمایه و نهادهای مالی به واسطه ثبت اطلاعات شخصی و سهامداری افراد

۲- تسهیل دسترسی به اطلاعات به واسطه یکپارچه شدن آن‌ها

۳- رفع نیاز به مراجعه مداوم به دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت برای احراز هویت جهت انجام اموری مانند اخذ کد بورسی، صدور کد سبد گردانی، تغییر کارگزاری، تغییر صندوق، دریافت سود سهام (از طریق حساب بانکی که به سامانه سجام معرفی شده) و امور دیگر

۴- مبارزه با پولشویی و تأمین مالی غیرمجاز که از مهم‌ترین دلایل راه‌اندازی سامانه سجام هستند.

۵- از بین رفتن امکان سوءاستفاده از اطلاعات سرمایه‌گذاران و محفوظ ماندن آن‌ها

۶- سامانه سجام درگاه ورودی مردم برای خدمات سهام عدالت نیز هست. سهام عدالت در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری استانی قابل خرید و فروش شده‌اند که هر فرد از طریق سامانه سجام به سهام عدالت خود دسترسی خواهد داشت. دریافت سود سهام عدالت نیز مشروط به ثبت نام در سامانه سجام است.

مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام

جهت ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع ثبت اطلاعات، پس از ورود به نشانی اینترنتی  www.sejam.ir باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- وضعیت اولیه

۲- تکمیل فرم‌ها

۳- تائید استعلام و دریافت کد پیگیری

۴- احراز هویت غیرحضوری یا حضوری

۵- انجام عملیات احراز هویت در مراکز منتخب

۶- تائید سهامدار در سامانه سجام بورس

اگر قصد دارید وارد حوزه معاملات در بازار سرمایه بشوید، باید علاوه بر پر کردن فرم‌های کارگزاری، اطلاعات خواسته شده در سامانه سجام بورس را نیز تکمیل نمایید. پس از طی مراحل ثبت نام در این سامانه، یک کد ۱۰ رقمی به شماره همراهی که در سامانه اعلام کرده‌اید، ارسال می‌گردد. جهت تکمیل فرآیند ثبت نام در کارگزاری حتما باید این کد را به مسئول کارگزاری اعلام فرمایید.

بر اساس اطلاعیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، کلیه‌ی سرمایه‌گذاران فعال در بازار سرمایه کشور مکلف‌اند که ضمن مراجعه به سامانه سجام و تکمیل پرسشنامه، نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند.

پس از سجامی شدن اعضای هیئت‌مدیره، صاحبان امضا و اشخاص مجاز به سفارش، سجامی شدن شخص حقوقی نیز به‌ صورت خودکار انجام می‌شود. پس از گذشت مهلت تعیین شده، کد معاملاتی اشخاصی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند، غیرفعال خواهد شد.

روش ثبت‌نام در سامانه سجام

در ابتدا وارد سایت سامانه سجام شوید. پس از آن ‌که ثبت‌نام در سجام را انجام دادید، شماره تلفن خود را وارد نمایید. کد تاییدی که به شماره تلفن شما پیامک شده را وارد نمایید. در قسمت نوع مشتری، یکی از دو گزینه حقیقی یا حقوقی را انتخاب کنید. سپس کد ملی خود را وارد نمایید.

در مرحله بعد باید کامزد ایجاد کد سهامداری و تخصیص اتوماتیک دارایی که مبلغ ۱۰ هزار تومان است را پرداخت کنید. سپس وارد صفحه درگاه پرداخت خواهید شد. اکنون باید تمامی اطلاعات پرداختی را وارد نمایید.

پس از آن، صفحه فاکتور پرداخت کارمزد به شما نمایش داده می‌شود که در این صفحه در صورت تمایل می توانید فاکتور خود را چاپ نمایید.

در مرحله بعد، اطلاعات شخصی مشتری یا نماینده قانونی آن فرد باید وارد شود. پس از تکمیل فرم، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

سپس باید اطلاعات ارتباطی (راه‌های ارتباط با مشتری) ارائه گردد که در این مرحله، باید کد سهامداری (کد بورسی‌) خود را وارد نمایید. سپس از شما درخواست می‌شود که اطلاعات شغلی خود را وارد نمایید؛ مانند محل کار و شغل فعلی.

پس از آن اطلاعات حساب بانکی و مالی توسط فرد ارائه می‌شود و این حساب باید مختص او و غیر مشترک باشد. البته این اطلاعات و شماره حساب‌ها قابلیت ویرایش بعدی از طریق همین سامانه را دارند.

پس از گذشت مدتی، برای شما پیامکی ارسال خواهد شد که محل احراز هویت و تاریخ مراجعه حضوری شما در آن مشخص می‌شود. شما با مراجعه به دفتر پیشخوان مشخص شده و تکمیل مراحل، کدی ۱۰ رقمی دریافت خواهید کرد که آن را باید به کارگزاری مورد نظر خود ارائه دهید.

چطور اطلاعات سامانه سجام را ویرایش کنیم؟

ممکن است از روی بی دقتی و یا به هر دلیل دیگری تعدادی از اطلاعات وارد شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام در سامانه سجام اشتباه وارد شود و یا اطلاعات وارد شده در گذر زمان تغییر پیدا کند. در این صورت سامانه سجام امکان ویرایش اطلاعات را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. حتی در صورت مفقود شدن کد پیگیری سجام نیز امکان بازیابی این کد در سامانه سجام وجود دارد. برای ویرایش اطلاعات در سامانه سجام باید مراحل زیر را انجام دهید :

۱- ابتدا باید به سامانه سجام به آدرسی که پیشتر اشاره کردیم، وارد شوید.

۲- بعد از ورود به صفحه اصلی از بین گزینه‌ها، گزینه ثبت نام در سامانه سجام را که در کادر آبی رنگ قرار گرفته است انتخاب کنید.

۳- در این مرحله چند عبارت در یک کادر برای شما نمایش داده می شود که باید آن ها را به طور کامل و دقیق مطالعه کرده و گزینه متوجه شدم را فعال کنید.

۴- در این قسمت گام‌های مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه سجام به صورت خطی نگارش شده که بعد از مطالعه آن ها لازم است گزینه ویرایش اطلاعات سجام را انتخاب کنید.

۵- بعد از آنکه شماره همراه خود را در کادر خالی وارد کردید و کد امنیتی را درج نمودید، باید گزینه دریافت کد تایید را فعال کنید.

۶- سپس یک کد تایید پنج رقمی به تلفن همراه شما پیامک می‌شود. بعد از آنکه کد را دریافت کردید، باید آن را وارد کرده و با تکمیل قسمت کد ملی و کد امنیتی گزینه تایید را فعال کنید.

۷- در این مرحله یک صفحه برای شما به نمایش در می‌آید که تمام اطلاعاتی که از قبل وارد شده است، (مانند شماره تلفن همراه، شماره حساب بانکی، آدرس و …. در آن درج شده و در هر قسمت به طور جداگانه امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد. کافی است شما بر روی گزینه ویرایش کلیک کرده و مراحل آن را تا انتها ادامه دهید.

برای ویرایش سایر اطلاعات نیازی به پرداخت هزینه نیست اما برای ویرایش شماره تلفن همراه باید پنج هزار تومان هزینه پرداخت شود.

جمع‌بندی

در این مقاله توضیح دادیم که سامانه سجام چیست و چه کاربردی دارد. اگر می‌خواهید تحت هر عنوانی (شخص حقیقی یا حقوقی) در بورس فعالیت داشته باشید، باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و پس از احراز هویت، با داشتن کد بورسی معاملات خود را آغاز کنید. این سامانه، اطلاعات سهامداران را به صورت یکپارچه جمع‌آوری و سوابق معاملاتی آنان را با شفافیت نگهداری می‌کند. سجام به منظور احراز هویت مشتریان، مبارزه با پول شویی و ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر به سرمایه‌گذاران بورسی راه‌اندازی شده است.

این سامانه مورد تایید و تحت نظارت کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اواراق بهادار نیز است. سجام نیاز به مراجعه مداوم به دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت برای احراز هویت را از بین می‌برد. همچنین سهامداران عدالت نیز از طریق سجام به خدمات مربوط به این سهام دسترسی پیدا می‌کنند. دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، باید برای دریافت سود سهام خود در این سامانه ثبت نام کنند. سامانه سجام امکان ویرایش اطلاعات را نیز برای مراجعه‌کنندگان خود فراهم کرده است تا در صورت نیاز بتوانید اطلاعات خود را در این سایت اصلاح کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا