اخبار

۱۰ شرکت برتر معدن مس جهان در سه ماهه اول ۲۰۲۲ معرفی شدند

کیتکو در گزارشی ۱۰ شرکت برتر معدن مس جهان را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ معرفی کرد که در این رتبه‌بندی شرکت کودلکو شیلی در جایگاه اول قرار گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از کیتکو، ۱۰ شرکت برتر شرکت معدن مس جهان براساس تولید مس قابل انتساب آن‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ معرفی شدند که کودلکو (Codelco) شیلی بزرگ‌ترین شرکت استخراج معدن مس جهان نام گرفت. تولید در این غول معدنی، ۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۳۸۷ هزار تن در سه ماهه اول ۲۰۲۲ رسید.

فریپورت- مکموران (Freeport-McMoRan) با ۳۶۷ هزار تن مس تولید شده در سه ماهه اول ۲۰۲۲ در جایگاه دوم قرار دارد که در مقایسه با سه ماهه اول ۲۰۲۱ افزایش یافته است که عمدتا به دلیل افزایش تولید زیرزمینی در منطقه معدنی گراسبرگ در اندونزی است که طبق برنامه به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

گلنکور (Glencore) سومین تولید مس با ۲۵۷هزار و ۸۰۰ تن در سه ماهه اول ۲۰۲۲ بوده است که ۴۳ هزار و ۴۰۰ تن (۱۴ درصد) کمتر از سه ماهه اول ۲۰۲۱ بوده است که منعکس‌کننده محدودیت های موقت ژئوتکنیکی در کاتانگا (۱۴۰۰۰ تن) است.

بی ایچ پی (BHP) با تولید ۲۵۰ هزار تن مس در سه ماهه اول ۲۰۲۲ جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد زیرا دارایی‌های شیلی آن محیط عملیاتی چالش برانگیزی را به دلیل کاهش نیروی کار عملیاتی شرکت در نتیجه افزایش قابل توجه موارد کووید- ۱۹ و دستورالعمل‌های مرتبط با سویه اُمیکرون در شیلی تجربه کردند.

شرکت ساترن کوپر (Southern Copper) پنجم است. تولید مس این شرکت در سه ماهه اول ۲۰۲۲ کاهش یافت و به ۲۱۴ هزار تن رسید. زیجین ماینیگ (Zijin Mining) که بیشترین حجم منابع مس و طلا را در خارج از کشور در بین شرکت‌های چینی کنترل می‌کند، در سه ماهه اول ۲۰۲۲ با تولید ۱۹۴ هزار تن مس در معدن در سه ماهه اول رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

غول معدنی لهستانی کی‌جی‌اچ‌ام (KGHM) در سه ماهه اول ۲۰۲۲ به مقام هفتم رسید. تولید مس این شرکت ۴ درصد (در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۱) بیشتر و به ۱۹۳ هزار تن رسید.

فرست کوانتوم مینرالز (First Quantum) در رده هشتم قرار دارد. مجموع تولید مس این شرکت برای سه ماهه اول ۱۸۲ هزار و ۲۱۰ تن بود که نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱ کاهش داشت زیرا هر سه سایت اصلی عملیاتی شرکت تولید کمتری داشتند.

ریو تینتو (Rio Tinto) در جایگاه نهم قرار دارد زیرا تولید مس استخراج شده آن به میزان ۱۲۵ هزار تن، ۴ درصد بیشتر از سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ بود. آنتوفاگاستا (Antofagasta) در پایان فهرست ۱۰ نفر برتر قرار دارد. تولید مس قابل انتساب این شرکت به میزان ۹۶ کیلوتن در سه ماهه اول ۲۰۲۲ کمتر از سه ماهه مشابه در سال ۲۰۲۱ بود.

شرکت برتر معدن مس جهان
۱۰ شرکت برتر مس جهان
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

منبع
Kitco

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا