اخبار

عرضه ۵۵۰۰ معدن به زودی در بورس

طبق گفته معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرامون عرضه معادن در بورس، در راستای تاکید رئیس جمهور مبنی بر ورود معادن به بورس، با توجه به وجود ۵۵۰۰ معدن برای عرضه در بازار سرمایه، این معادن می‌توانند به صورت جزئی یا در قالب شرکت سهامی عام پروژه به بخش خصوصی واگذار شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری شاتا، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه جلسه‌ای که به قصد عرضه معادن در بورس، با حضور مدیران سازمان بورس و مدیران معدنی برگزار شد، گفت، در راستای تاکید رییس جمهور محترم مبنی بر ورود معادن به بورس، جلسات متعددی در وزارت صمت برگزار گردیده و زمینه های این اقدام در حال فراهم شدن است.

زرندی اضافه کرد، طبق تبصره ۳ ماده ۱۰ قانون معادن، پروانه بهره برداری سندی رسمی، لازم الاجراء، قابل معامله، تمدید و توثیق است، لذا موضوع واگذاری و انجام معاملات حق امتیاز به صورت یکجا و یا عرضه خرد قابل انجام است.

وی ادامه داد، همچنین در خصوص بلاتکلیف، تعطیل و یا سلب صلاحیت (مطابق ماده ۲۰ قانون معادن) موضوع تشکیل شرکت سهامی عام پروژه با ورود چندین معدن و یا عرضه یکجا و حراج هر یک از معادن در تابلوی بورس کالای ایران نیز قابلیت اجرایی شدن دارد.

معاون طرح و برنامه همچنین گفت، با توجه به وجود ۵۵۰۰ معدن درخصوص روش‌های واگذاری این معادن به بخش خصوصی به صورت جزئی و یا در قالب شرکت سهامی عام پروژه می‌توان اقدام کرد و سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کالای ایران آمادگی خود را برای حمایت از این بخش اعلام کرده است.

زرندی در رابطه با عرضه معدن در بورس تاکید کرد، واگذاری معادن در بورس می‌تواند علاوه بر ایجاد تحرک و پویایی بخش معدن شفافیت و سرعت عمل در این حوزه را نیز افزایش دهند.

منبع
شاتا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا