اخبار

دریافت کنندگان سود سنواتی به ۷.۵ میلیون نفر رسیدند

۱۱۱ شرکت بورسی بیش از ۱.۵ همت (۱۵۳۲ هزار میلیارد تومان) از طریق سجام به حساب سهامداران خود واریز کرده اند

بنا بر آخرین اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار، تعداد سهامداران دریافت کننده سود سنواتی تا کنون به ۷.۵ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، بنابر اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی (سمات) از ابتدای سال تا امروز، ۱۱۱ شرکت بورسی بیش از ۱.۵ همت (۱۵۳۲ هزار میلیارد تومان) از طریق سجام به حساب سهامداران خود واریز کرده‌اند.
در بین ۱۱۱ شرکت بورسی، شرکت پتروشیمی فن‌آوران با پرداخت بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان سود رسوبی به حدود ۹ هزار سهامدار، بیشترین مبلغ و شرکت لیزینگ پارسیان با واریز حدود ۹ میلیارد تومان به حدود ۲ میلیون سهامدار، بیشترین تعداد سهامدار را در پرداخت سودهای رسوبی به خود اختصاص داده است.

همچنین در این بازه زمانی ۱۳۶ شرکت بورسی بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان(۱۶.۲ همت) سود سهامداران خود را که حدود ۲۵ میلیون نفر بوده‌اند، بدون مراجعه به بانک و از طریق سجام واریز کرده‌اند.

در سال‌های گذشته، بخش مهمی از این سودها در حساب شرکت‌ها باقی می‌ماند و سهامداران سودهای خود را دریافت نمی‌کردند اما با پیگیری های رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این موضوع روی ریل افتاد و پیگیری ها برای پرداخت سودهای سنواتی همچنان ادامه دارد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا