اخبار

واحد پایه سفارش در نمادهای معاملاتی با درآمد ثابت از ۲۱ اردیبهشت تغییر می‌کند

رئیس اداره نظارت و دیده‌بان بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که واحد پایه سفارش در نمادهای معاملاتی با درآمد ثابت از ۲۱ اردیبهشت به ۱۰۰ تغییر می‌کند.

به گزارش اخبار بورس، براساس اعلام شرکت فرابورس ایران، زهرا میرزایی، رئیس اداره نظارت و دیده‌بان بازار فرابورس با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که واحد پایه سفارش در نمادهای معاملاتی با درآمد ثابت از ۲۱ اردیبهشت به ۱۰۰ تغییر می‌کند.

بر اساس مصوبات سیصد و سی و پنجمین جلسه هیئت مدیره شرکت فرابورس ایران در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ و به استناد مفاد ماده ۱۸ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، واحد پایه سفارش (LOT) در تمامی اوراق با درآمد ثابت (اوراق بدهی) از روزچهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به ۱۰۰ تغییر خواهد یافت.

بر این اساس، در نمادهای معاملاتی عادی (Round LOT)، سفارشات وارد شده در سامانه باید مضربی از ۱۰۰ باشد. بنابراین، سفارشات با حجم‌های کمتر از ۱۰۰ ورقه در نماد خُرده‌فروشی (Odd Lot) قابل معامله خواهد بود. به این ترتیب، معاملات بلوک و عمده در نمادهای اوراق با درامد ثابت در نماد عمده (Block) قابل انجام است.

بنابراین، ضروری است که کارگزاران اقدامات لازم برای ایجاد دسترسی به بازار خُرده‌فروشی برای نمادهای موضوع این اطلاعیه را در بستر معاملات برخط و برخط گروهی فراهم کنند.

متن اطلاعیه شرکت فرابورس

واحد پایه سفارش در نمادهای معاملاتی با درآمد ثابت
اطلاعیه زمان تغییر واحدهای پایه سفارش نمادهای معاملاتی با درآمد ثابت
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا