اخبار

تولید جهانی مس و محصولات معدنی در دو ماه ابتدایی سال میلادی جاری ۳.۵ درصد رشد کرد

در دو ماه ابتدایی سال میلادی جاری ، حدود ۳.۳ میلیون تن ماده معدنی از معادن مس جهان تولید شده که همراه با رشدی ۳.۵ درصدی بوده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بر اساس جدیدترین گزارش گروه مطالعاتی بین‌المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان در دو ماه اول سال جاری میلادی، حدود ۳.۳ میلیون تن ماده معدنی تولید کردند. این میزان تولید مس نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳.۵ درصدی را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که در مدت مذکور قیمت جهانی مس نیز از ۱۰.۲ هزار دلار عبور کرد.

بنابر گزارش گروه مطالعاتی بین‌المللی مس، سهم قاره آمریکا، آسیا، آفریقا، اروپا و اقیانوسیه از تولید ۳.۳ میلیون تن، به ترتیب بالغ بر ۱.۷، ۷۰۱.۹، ۳۹۹.۹، ۳۱۶.۴ و ۱۵۹ هزار تن است. در این مدت، ظرفیت معادن مس جهان به بیش از ۴.۱ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل، نشان از افزایش ۴ درصدی دارد.

فعالان مس جهانی در ماه‌های ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۱، حدود ۳.۹ میلیون تن مس تصفیه شده تولید کردند. تولید این میزان مس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد. ظرفیت تولید کارخانه‌های مس تصفیه شده نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۴.۸ میلیون تن بود که حدود دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا