اخبار

ایمیدرو امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان در زیربناهای بخش معدن هزینه می‌کند

عضو هیئت عامل ایمیدرو از صرف هزینه‌ی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی این سازمان در زیربناهای بخش معدن در سال جاری خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، جمشید ملارحمان، عضو هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه منابع بخش معدن صرف توسعه این بخش و زیربناهای آن خواهد شد، گفت: طی سال جاری اکتشاف بسیار زیربنایی‌تر از سایر بخش‌هاست. اما حمل و نقل یکی از زیربناهای توسعه بخش معدن است که نباید از آن غافل شد. بنابراین ایمیدرو علاوه بر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی که در زیربناهای بخش معدن هزینه می‌شود، اعتبارتی را نیز به این بخش تزریق می‌کند.

ملارحمان با اشاره به اینکه نگاه ایمیدرو به بخش حمل و نقل توسعه‌ای است، اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که با در نظرگرفتن الگوهای بین‌المللی حمل و نقل در بخش معدن و بررسی رابطه بین این حوزه و بخش معدن، به راهکارهای موثر در حل مشکلات حمل و نقل در بخش معدن پرداخته شود. برای رسیدن به نگاه جامع در حمل و نقل بخش معدن باید گلوگاه‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در این بخش را شناسایی کنیم.

عضو هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان در طرح ایجاد زیربناها برای معادن کوچک و از طریق شرکت‌های زیرمجموعه در حال فعالیت برای توسعه زیربناهای بخش معدن است، خاطرنشان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های شرقی کشورو احداث راه‌آهن سیرجان_کرمان اشاره کرد.

تامین مالی طرح‌های بخش حمل و نقل از منابع شرکت‌های معدنی بزرگ

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران با اشاره به اینکه افزایش قیمت‌های بخش حمل و نقل، فعالیت بخش معدن را با چالش جدی مواجه می‌کند، بیان کرد: از این رو میزان ظرفیت جاده‌ها و ریل‌ها، باید کارشناسی شود تا ایمیدرو بهتر بتواند در حمایت و تامین مالی پروژه‌های حمل و نقل تصمیم‌گیری کند.

محمد عیقرلو، دبیر فدراسیون حمل و نقل و لجستیک، اظهار کرد: هدف ما تشکیل شرکت تعاونی چند منظوره‌ای است که تمام بخش‌های حمل و نقل را پوشش داده و بتواند نیازهای صنعت معدن را تامین کند.

سبحان نظری، دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی با بیان اینکه ایمیدرو و فعالان معدنی برای رشد و تداوم فعالیت پایدار، باید در سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش حمل و نقل فعال‌تر باشند، اضافه کرد: فراهم کردن مقدمات یک هلدینگ لجستیکی در بخش معدن نیز همزمان پیگیری شود.

لازم به ذکر است که در نشست ویدئو کنفرانسی عضو هیئت عامل ایمیدرو با محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران، محمد عیقرلو دبیر فدراسیون حمل و نقل و لجستیک، سبحان نظری، دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی، اعضای کمیته حمل و نقل خانه معدن ایران و برخی معاونان و مدیران ایمیدرو به بررسی مسائل و مشکلات ارائه راهکار در حمل و نقل بخش معدن پرداختند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا