اخبار

میزان تولید نفت ایران تا پایان سال به ۴ میلیون بشکه می‌رسد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن اشاره به افزایش ۱.۵ درصدی صادرات نفت، اعلام کرد که میزان تولید نفت ایران تا پایان سال به ۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محسن خجسته‌فر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ضمن ابراز امیدواری از افزایش تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه در روز تا پایان سال، گفت: صادرات نفت کشور ۱.۵ برابر بیشتر از زمان قبل از تحریم خواهد شد. همچنین، شرکت ملی نفت، ۴۰۰ میدان نفتی و گازی دارد و می‌توان ۳۴۰ میلیارد بشکه از منابع فعلی را با روش‌های اولیه، معمولی و بدون نیاز به فناوری‌های جدید وارد چرخه تولید کرد.

خجسته‌فر با بیان اینکه باید تا ۱۰ سال آینده ظرفیت تولید گاز و نفت با سرمایه‌گذاری ۱۰ و ۷۰ میلیارد دلاری به ۱.۵ میلیارد متر مکعب و ۵ میلیون بشکه در روز افزایش یابد، خاطرنشان کرد: توان صادراتی به یک راه ختم نمی‌شود؛ موقعیت جغرافیای سیاسی ایران، سهل‌الوصول‌ترین راه را برای تجارت نفت و گاز در اختیار ما قرار داده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت اظهار کرد: بسته‌های مختلف سرمایه‌گذاری تعریف شده و سهم قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری خارجی اختصاص یافته و مذاکرات متعددی نیز با شرکت‌های خارجی انجام شده است.

پایداری صادرات نفت سیاست دولت است

خجسته‌فر بیان کرد: صادرات نفت و میعانات گازی به نسبت گذشته و قبل از دولت سیزدهم افزایش پیدا کرده و از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد تا صادرات به حداکثر برسد؛ زیرا پایداری صادرات نفت سیاست دولت است و باید به دنبال بازارهای جدید و ایمن برای ادامه صادرات بود.

ورود ایران به مرحله جدیدی از اقتصاد گاز

مدیرعامل شرکت ملی نفت در خصوص افزایش ظرفیت تولید گاز نیز گفت: مطالعات پایه در قطب جدید توسعه گاز در منطقه عسلویه با توسعه میدان گازی پارس شمالی با مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت و دستور وزیر شروع شده و با توسعه این میدان‌ که تولید آن معادل ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز است، ایران وارد مرحله جدیدی از اقتصاد گاز خواهد شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا