تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد ملت (۳۱ شهریور ۹۹)

شرکت بیمه ملت با نماد ملت ، اولین بار در سال ۹۱ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی این شرکت، صدور انواع بیمه‌نامه‌ها، بیمه اتکایی و سایر خدمات مرتبط با صنعت بیمه است.

قسمت اصلی سود عملکرد بیمه ملت مانند سایر شرکت‌های بیمه‌ای، سود حاصل از سرمایه گذاری است که از سه بخش فنی، غیر فنی و سایر منابع تشکیل شده است.

حرکت پرشتاب نماد ملت در مسیر صعودی از اوایل سال جاری آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در دو سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری که در مدت دو ماه، بازدهی ۲۵۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

تحلیل تکنیکال نماد ملت

از نظر نموداری سهام ملت بعد از یک اصلاح بیش از ۵۰ درصدی طی موج (۴)، به کف کانال دو ساله رسیده است.

تحلیل تکنیکال نماد ملت

از یک سو با توجه به ریزش‌های اخیر، قیمت سهم ملت از نظر بنیادی به محدوده جذابی رسیده است. از سوی دیگر از منظر تکنیکال نیز با توجه به برخورد قیمت به کف کانال بلندمدت و ایجاد واگرایی مخفی بین قیمت و اندیکاتور RSI، پتانسیل بازگشت از این سطوح قیمتی فراهم است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا