اخبار

سغدیر ۲۰ آذر عرضه اولیه می‌شود

عرضه اولیه شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر با نماد سغدیر به روش حراج در تاریخ ۲۰ آذر ماه و در بازار دوم بورس انجام می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، عرضه اولیه ۵ درصد از سهام شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر با نماد سغدیر به روش حراج در تاریخ ۲۰ آذر ماه سال جاری انجام می‌شود. پس از گذشت حدود دو ماه از آخرین عرضه اولیه در بازار سهام، این شرکت به عنوان شانزدهمین شرکت تازه وارد به بازار وارد می‌شود.

بدین ترتیب ۵ درصد از سهام «سغدیر» شامل ۱۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم با قیمت مبنای ۱۴۵۰ تومانی هر سهم و حداکثر سهمیه ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار سهمی به سرمایه‌گذاران واجد شرایط به روش حراج در بازار دوم معاملات بورس عرضه می‌شود.

مشاور عرضه و متعهد خرید سغدیر

کارگزاری آرمون بورس، مشاور عرضه و تامین سرمایه دماوند نیز متعهد خرید به میزان ۵۰ درصد از کل سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است.

با توجه به عدم امکان فروش ۵۰ درصد از سهام خریداری شده تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط، جهت اجرای مقرره مذکور، واحد پایه هر سفارش دو سهم است. به عبارتی حجم مورد درخواست باید مضربی از دو سهم باشد.

عرضه اولیه سغدیر
اطلاعیه عرضه اولیه سغدیر

پیشینه شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر

شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر فعالیت خود را به صورت سهامی عام از ۱۰ آبان سال ۸۲ با نام سرمایه‌گذاری صنعت سیمان غدیر آغاز کرد و دو سال بعد با توجه به گسترش فعالیت در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و تغییر موضوع فعالیت، نام شرکت در مجمع فوق‌العاده ۷ اردیبهشت سال ۸۴ به توسعه سرمایه و صنعت غدیر تغییر یافت.

سرمایه اولیه این شرکت با ۱۲ نیروی انسانی، ۱۰۰ میلیون تومان بوده که اکنون به ۳۳۵ میلیارد تومان رسیده است. شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد و ۹۹.۹ درصد سهام به سرمایه‌گذاری غدیر تعلق دارد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا