اخبار

شکام سه‌شنبه عرضه اولیه می‌شود

عرضه اولیه شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز با نماد شکام روز سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ماه سال جاری به روش ثبت سفارش انجام می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز با نماد شکام روز سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ به روش ثبت سفارش انجام می‌شود. این عرضه اولیه جدید به عنوان پانزدهمین عرضه اولیه سال جاری و صرفا مختص صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی ۱۸ میلیون سهم تعیین شده است. ارسال سفارش فقط از طریق ایستگاه‌های معاملاتی نامک امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین ۵۰ درصد از سهام خریداری شده در عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط تا ۱۹ روز امکان عرضه نخواهد داشت.

طی این واگذاری ۹۰ میلیون سهم که معادل ۱۰ درصد از سهام این شرکت است، در بازه قیمتی هزار و ۶۶۱ تا دو هزار و ۳۰ تومان به سرمایه‌گذاران واجد شرایط اختصاص داده خواهد شد. سرمایه‌گذاران واجد شرایط نیز صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

کارگزاری صبا تامین، سرمایه‌گذاری هامون صبا و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی کیان به ترتیب مشاور عرضه، متعهد خرید و بازارگردان این عرضه هستند.

عرضه اولیه شکام
اطلاعیه عرضه اولیه شکام

در حالی طی شش ماه سال جاری ۱۴ شرکت جدید با عرضه اولیه سهام در بورس و فرابورس، وارد بازار سهام شده‌اند که طی ۱۰ روز حدود ۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی صرف شرکت‌های تازه وارد شده و انتقاد برخی فعالان را موجب شده است. براساس این گزارش با این وجود و به رغم سیر نزولی و همراه نوسان معنادار شاخص طی دو سه هفته اخیر، فرابورس آماده عرضه اولیه شرکت مذکور شده است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا