اخبار

جزییات عرضه اولیه « سیتا » و پیام کارگزاری‌ها

بر اساس اطلاعیه سازمان بورس، روز چهارشنبه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین، ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد « سیتا » به روش عرضه اولیه وارد بورس می‌کند. با قطعی شدن عرضه اولیه سیتا، کارگزاری‌ها نیز نخستین پیام خود را در این خصوص منتشر کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، سازمان بورس طی اطلاعیه‌ای جزئیات دومین عرضه اولیه تیر ماه ۹۹ را اعلام کرد. بر اساس این اطلاعیه شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین در روز چهارشنبه، ۱۱ تیرماه، یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم (معادل ۱۵ درصد از کل سهام) خود را با نماد « سیتا » به روش ثبت سفارش عرضه اولیه خواهد کرد که از این میان یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم به عموم عرضه شده و ۳۳۰ میلیون سهم نیز سهمیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خواهد بود.

سیتا پانصد و چهل و یکمین شرکت بورسی خواهد بود که در گروه و طبقه « تولید سیمان، آهک و گچ » درج نماد شده است.

بر این اساس در روز چهارشنبه، هر کد حقیقی و حقوقی می‌تواند حداکثر ۸۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۴۹۰ تا ۱۵۷۵ تومانی ثبت سفارش انجام دهد که حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای آن یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان خواهد بود.

البته با توجه به ورود معامله‌گران تازه وارد به بورس در هفته‌های اخیر ( با فرض مشارکت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری) پیش‌بینی می‌شود به هر نفر حدود ۳۴۵ سهم تخصیص داده شود که حدود ۵۴۵ هزار تومان خواهد بود.

کارگزاری‌ها نیز امروز ( دوشنبه، نهم تیر ماه) در اولین پیام خود درباره عرضه اولیه سیتا، سفارش آفلاین خرید این عرضه اولیه را فعال کرده‌اند.

جزییات ثیت سفارش آفلاین این عرضه اولیه را در تصویر زیر ملاحظه کنید.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا