اخبار

وزارت صمت: شرکت‌های فولادی ملزم به عرضه در بورس کالا هستند

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صمت طی نامه‌ای به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان، از الزامی شدن عرضه محصولات تمام شرکت‌های فولادی در بورس کالا ایران خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، سیف الله امیری، مدیرکل صنایع معدنی وزارت صمت ضمن ارسال نامه‌ای مهم و فوری به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان، اعلام کرد که با توجه به دستور مقام عالی وزارت، عرضه محصولات تمامی شرکت‌های فولادی در بورس کالا الزامی است.

در متن این نامه آمده است که این شرکت‌ها در صورت عدم عرضه انواع تولیدات شامل شمش فولاد، بیلت، بلوم، اسلب، انواع ورق، میلگرد شاخه و کلاف تیرآهن، نبشی، ناودانی، لوله و پروفیل در بورس کالای ایران، با محدودیت‌هایی از جمله عدم اجازه برای خرید شمش از بورس مواجه خواهند شد. همچنین این شرکت‌ها اجازه نخواهند داشت تا محصولات خود را خارج از بورس به فروش برسانند.

رؤسای محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان،

با سلام و احترام

با عنایت به دستور و تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر عرضه کل محصولات تولیدی شمش فولادی و مقاطع فولادی (طویل، تخت) در بورس کالا، لطفاً به واحدهای فولادی استان مربوطه اعلام نمایند که از تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴ کل تولید خود را شامل (شمش فولادی، شامل بیلت بلوم، اسلب، انواع ورق، میله‌گرد شاخه و کلاف تیرآهن، نبشی، ناودانی، لوله و پروفیل و…) در بورس کالا عرضه نمایند و در صورت عدم اجرای مفاد فوق، واحدهای تولیدکننده محصول فولادی مجاز به خرید ششم فولادی از بورس کالا نمی‌باشند. همچنین واحدهای فولادی مجاز به فروش محصولات خارج از بورس کالا نمی‌باشند. مراتب جهت دستور اقدام فوری و اعلام نتیجه ایفاد می‌گردد.

سیف‌الله امیری

مدیرکل دفتر صنایع معدنی

متن نامه‌ی مدیرکل دفتر صنایع معدنی
نامه سیف الله امیری، مدیرکل صنایع معدنی وزارت صمت در رابطه با الزام عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا