اخبار

بازار بورس ۲۹ دی / پایان معاملات اکثر نمادها در صف فروش

در جریان معاملات بازار بورس ۲۹ دی شاخص کل بیش از سه درصد افت را تجربه کرد و به سطح یک میلیون و ۱۴۹ هزار واحدی نزول کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، بازار بورس ۲۹ دی در حالی به کار خود پایان داد که دنبال عرضه‌ی شدید در بازار، شاخص کل بیش از سه درصد افت کرد. به این ترتیب شاخص کل بورس با ۳۶ هزار و ۹۸۹ واحد ریزش، به سطح یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ واحدی رسید. شاخص هم‌وزن امروز بازار بورس نیز افتی ۱.۷۸ درصدی را به ثبت رساند. در فرابورس نیز شاخص کل با ۴۲۲ واحد ریزش، به عدد ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۴ هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان و ارزش کل معاملات فرابورس به بیش از ۹ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان رسید. به این ترتیب ارزش معاملات خرد بورس به کمترین سطح ۷۰ روز اخیر رسید. همچنین امروز خبر تغییر دامنه نوسان به ۱۰ درصد برای برخی نمادها از سوی یکی از اعضای شورای عالی بورس تکذیب شد.

وضعیت نمادها در بازار بورس امروز

در میان گروه‌های صنعتی بازار بورس ۲۹ دی سه گروه شیمیایی، چندرشته‌ای و کانه فلزی پرتراکنش‌ترین‌های بازار بودند. همچنین نمادهای کمند، فولاد و دارایکم بیش از سایر نمادهای بورس معامله شدند. شرکت‌های فولاد مبارکه، ملی مس،‌پتروشیمی خلیج‌فارس، شستا، گل‌گهر، چادرملو و هلدینگ نفت و گاز تاپیکو امروز به ترتیب بیش‌ترین اثر منفی را روی شاخص کل بورس گذاشتند. صندوق‌های دولتی پالایشی یکم و دارایکم نیز همچنان در روند نزولی قرار داشتند.

در فرابورس نیز سه شرکت سنگ آهن گهرزمین، ‌آریا ساسول و پتروشیمی زاگرس به ترتیب بیش‌ترین اثر کاهشی را روی شاخص کل داشتند. همچنین شرکت‌های چوب خزر، کاسپین، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، سپیدار سیستم آسیا، لاستیک یزد، پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان و رایان هم‌افزا پرتراکنش‌ترین‌های امروز فرابورس بودند.

تحلیل بورس امروز

معاملات بازار بورس ۲۹ دی در حالی به پایان رسید اکثریت بازار و یا به عبارتی چیزی در حدود ۸۰ درصد نمادها با صف فروش بازار را تمام کردند. اصلی‌ترین دلیل روند فعلی بورس به اعتقاد کارشناسان افت نرخ دلار و انتظار ریزش بیش‌تر آن است و پیش‌بینی می‌شود بازار سهام تا پایان هفته‌ی جاری همچنان روندی نزولی داشته باشد و شاخص کل به عدد یک میلیون واحد برگردد. با این وجود انتظار می‌رود تحرکات مثبتی در آخرین روز معاملاتی این هفته صورت گیرد.

منبع
تجارت نیوزفارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا