اخبار

دامنه نوسان نامتقارن در آخرین جلسه امسال شورای عالی بازنگری می‌شود

بنا بر اعلام دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران، دامنه نوسان نامتقارن در آخرین جلسه امسال شورای عالی بورس بازنگری می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری بورس نیوز، سعید اسلامی بیگدلی، دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران، طی نشست خبری خود، با اشاره به این که دامنه نوسان نامتقارن برای یک ماه تعیین شده بود، از بازنگری دامنه نوسان نامتقارن در آخرین جلسه امسال شورای عالی بورس خبر داد. این مسئله در حالی است که پیش‌تر رئیس سازمان بورس یک ماهه بودن دامنه نوسان نامتقارن را رد کرده بود.

بیگدلی در این رابطه گفت: در آخرین جلسه شورا در سال ۹۹، بازنگری دامنه نامتقارن در دستور کار قرار می‌گیرد؛ پیشنهادهای زیادی در این باره رسیده مبنی بر اینکه یا دامنه به منفی و مثبت ۵ برگردد یا تغییری نداشته باشد. در جلسه‌ای که برای تغییر دامنه نوسان برگزار شد دامنه مثبت ۶ و منفی ۲ رأی بیشتری آورد و دلیل تعیین مثبت ۶ هم دادن سیگنال به بازار مبنی بر اینکه رغبت برای باز کردن دامنه وجود دارد.

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران ادامه داد: پیشنهاد کانون سرمایه‌گذاری درزمینهٔ تغییر دامنه نوسان افزایش دامنه به‌صورت یک‌درصدی و در بازه هر دو ماه بود. البته هر تصمیمی که در شورا گرفته می‌شود دلیل بر قبول آن توسط همه اعضا نیست، اما پس از تصمیم‌گیری همه خود را موظف به اجرای درست آن می‌دانند.

منبع
بورس نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا