اخبار

دامنه نوسان نمادهای معاملاتی از امروز یک درصد افزایش یافت

طبق اعلام قبلی بورس و فرابورس ایران، دامنه نوسان نمادهای معاملاتی از امروز، یک درصد افزایش یافت و ۶ درصدی شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی بورس و فرابورس ایران، دامنه نوسان نمادهای معاملاتی بازار اول بورس و فرابورس از امروز، یک درصد افزایش یافت و ۶ درصدی شد.

بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس از امروز، دامنه نوسان قیمت سهام در کلیه نمادهای حاضر در بازار اول بورس تهران و فرابورس از مثبت و منفی ۵ به مثبت و منفی ۶ درصد و در نمادهای حق تقدم سهام از مثبت و منفی ۱۰ به مثبت و منفی ۱۲ درصد افزایش می‌یابد.

با شروع این رویه، فقط چند شرکت کوچک و متوسط مانند سیمان غرب، سرمایه‌گذاری سایپا، سرمایه‌گذاری رنا، سیمان خزر، صنایع شیمیایی فارس، پاکدیس، شير و گوشت زاگرس شهركرد و پگاه گلستان با دامنه نوسان بیش از ۵ درصدی در حال معامله هستند و فعلا خبری از سهام شرکت‌های بزرگ نیست. اما انتظار می‌رود در صورت افزایش دامنه اعتماد سرمایه‌گذاران حتی به آینده کوتاه‌مدت، اغلب شرکت‌های دارای گزارش‌ها و برنامه‌های مثبت با رشد ۶ درصدی همراه شوند. 

افزایش دامنه نوسان قیمت یکی از خواسته‌های فعالین بازار طی ماه‌های اخیر بود که سازمان بورس با بررسی آن تصمیم به افزایش یک درصدی به صورت متقارن در بازار اول بورس تهران و فرابورس در جهت افزایش کارایی و افزایش نقدشوندگی بازار سرمایه گرفت که این مهم از امروز عملیاتی می‌شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا