اخبار

سهام تپسی به صندوق های سرمایه گذاری عرضه می‌شود / ثبت درخواست پذیرش فیلیمو

مدیرعامل فرابورس ایران اعلام کرد که سهام تپسی به عنوان اولین استارتاپ بازار سرمایه، فقط به صندوق های سرمایه گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه، عرضه می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه بحث ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه چندسالی است مطرح شده و در نهادهای مربوطه مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: اخیرا ضوابط خاص استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه فراهم و در سازمان بورس نیز تصویب شد؛ در قدم اول شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس پذیرش شد و سایر استارتاپ‌ها مثل فیلیمو نیز درخواست پذیرش در فرابورس را داده‌اند که در حال بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های استارتاپی به دلیل دارایی‌های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکت‌های بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند، تصریح کرد: به همین دلیل در قدم اول برای عرضه اولیه این شرکت‌ها، سهام آن‌ها به مردم عرضه نمی‌شود بلکه به طور غیرمستقیم و از طریق مشارکت صندوق های سرمایه‌گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه انجام خواهد شد.

درصدی از سهام استارتاپ‌ها در توثیق هیئت پذیرش فرابورس

هامونی در پاسخ به این پرسش که استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه باید چه شرایطی را احراز کنند، عنوان کرد: این شرکت‌ها مثل همه بنگاه‌هایی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید شرایط پذیرش را که توسط فرابورس مشخص شده، احراز کنند.

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه علاوه بر شرایط فوق، شروط ۱۷ گانه‌ای نیز توسط کارگروه استارتاپ‌ها تعیین شده که باید آن‌ها را پیش از ورود به بازار سرمایه فراهم کنند، یادآور شد: یکی از این شرایط این است که باید درصدی از سهام خود را نزد هیئت پذیرش فرابورس به وثیقه بگذارند تا زمانی که ریسک‌های شرکت به حداقل رسید؛ این سهام به مرور در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

هامونی در پایان تاکید کرد: از دیگر شرط‌های مهم صیانت از داده‌های محرمانه کاربران مردمی هست که باید تاییدیه‌هایی پیرامون این موضوع را به فرابورس ارائه کنند.

منبع
مدیریت ارتباطات فرابورس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا