اخبار

واریز سود سنواتی بیش از ۶ میلیون سهامدار از طریق سجام

سمات اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون، مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی به حساب بیش از ۶ میلیون نفر سهامدار از طریق سجام واریز شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، براساس تازه‌ترین اطلاعات سمات، از ابتدای ۱۴۰۱ تا کنون، ۱۰۴ شرکت بورسی مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی را به حساب ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۲۴۷ نفر از طریق سجام واریز کرده‌اند. پیگیری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار تا واریز همه مطالبات عقب مانده سال‌های گذشته شرکت‌ها ادامه دارد.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان که سجام نیز نامیده می‌شود، سامانه‌ای است که توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شده است. هدف اصلی این سامانه، تسهیل دسترسی سرمایه‌گذاران به خدمات بازار سرمایه است.

کلیه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی فعال در بازار سرمایه باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. به عبارت دیگر، هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند بدون ثبت و تایید اطلاعات در سجام خدماتی از قبیل خرید و فروش سهام و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری را دریافت کند.

پیش از راه‌اندازی سجام، سهامداران باید برای دریافت سود خود حضوری به بانک‌ها مراجعه می‌کردند اما امروز با ثبت‌نام در سجام به صورت الکترونیکی و بدون اتلاف وقت سود سهامداران به حسابشان واریز می‌شود. گفتنی است که سجامی شدن مشمولان سهام عدالت هم رایگان شد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا