اخبار

بازگشت اضافه واریز خرید سهام ETF به حساب‌ها تا پایان هفته

معاون وزیر اقتصاد و دارایی از نهایی شدن گزارش‌های خرید یونیت‌های اولین صندوق واسطه‌گری مالی یا همان ETF تا پایان هفته جاری و بازگشت اضافه واریز و پول‌های بلوکه شده به حساب افراد خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص برگشت اضافه واریزهای خرید سهام صندوق واسطه‌گری مالی یکم به حساب خریداران اظهار کرد: تا پایان هفته گزارش‌های خرید یونیت‌های اولین صندوق واسطه گری مالی یا همان ETF  نهایی می‌شود و اضافه واریزها و پول‌های بلوکه شده به حساب افراد بر می‌گردد، بنابراین مردم نگران پول مازاد بلوکه شده نباشند.

وی با اشاره به ادغام پنج بانک در بانک سپه و نگرانی کارکنان این مجموعه‌ها برای تعدیل نیرو در آینده گفت: تا کنون در روند ادغام هیچ تعدیل نیرویی صورت نگرفته است و چارت سازمانی به گونه‌ای طراحی شده است که فعلا تعدیل نیرویی در این مجموعه صورت نگیرد.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: تمام نیروهایی که از قبل در این بانک‌ها و موسسات مشغول به کار هستند، در مجموعه باقی خواهند ماند.

معمارنژاد درباره دو عرضه بزرگ دولتی تا چند روز آینده به خبرگزاری ایلنا گفت: عرضه بزرگ دولتی گروه سرمایه گذاری امید تا پایان خرداد ماه و گروه توسعه ملی از بانک ملی تا پایان تیر ماه انجام می‌شود.

وی افزود: ارزش گروه امید ۷۰ هزار میلیارد تومان و گروه توسعه ملی ۳۰ هزار میلیارد تومان است که در هر مرحله ۱۸ درصد این سهام به صورت بلوکی واگذار خواهد شد.

منبع
سنا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن