اخبار

برنامه افزایش سرمایه قرن و ۸ نماد بورسی و فرابورسی دیگر اعلام شد

برنامه افزایش سرمایه نمادهای بورسی و فرابورسی وزمین، پردیس، لوتوس، قرن، خنصیر، والبر، ولتجار، وایران و وسکاب اعلام شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت‌های بانک ایران زمین با نماد وزمین، تامین سرمایه لوتوس پارسیان با نماد لوتوس، سرمایه‌گذاری پردیس با نماد پردیس، پدیده شیمی قرن با نماد قرن، مهندسی نصیر ماشین با نماد خنصیر، سرمايه‌‌گذاری البرز با نماد والبر، واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان با نماد ولتجار، ليزينگ ايرانيان با نماد وایران و صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها با نماد وسکاب برنامه‌ی افزایش سرمایه‌های خود را اعلام کردند.

  • وزمین: این نماد در نظر دارد با افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی، سرمایه‌ی فعلی خود را از ۴۰۰، به ۲۰۰۰ میلیارد تومان برساند. مبلغ این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به منظور الزامات مفاد بند ۳ ماده ۲۴ بخش‌نامه بانک مرکزی در خصوص نسبت کفایت سرمایه و سرمایه نظارتی و بهبود ساختار مالی اعمال خواهد شد.
  • لوتوس: این نماد نیز در نظر دارد با افزایش سرمایه ۲۸۹ درصدی، سرمایه فعلی خود را از ۹۰۰ میلیارد تومان به ۳.۵ هزار میلیارد تومان برساند. این افزایش سرمایه  از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی یا آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی اعمال خواهد شد تا قادر به بهبود ساختار مالی و توسعه فعالیت‌ها شود.
  • پردیس: نماد شرکت سرمایه‌گذاری پردیس، قصد دارد با افزایش سرمایه ۱۴۰ درصدی، میزان دارایی خود را از ۱۲۵ به ۳۰۰ میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می‌شود تا در دو مرحله قادر به حفظ جایگاه شرکت در بازار سرمایه شود.
  • قرن: پدیده شیمی قرن در نظر دارد که با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی، مقدار دارایی خود را از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیارد تومان برساند. این افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی تامین می‌شود.
  • خنصیر: مقرر شده است این نماد ۴۹۴ درصد افزایش سرمایه داشته باشد. این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها تامین و صرف اصلاح ساختار مالی می‌شود. به این ترتیب سرمایه این شرکت از ۲۰.۷ به ۱۲۳ میلیارد تومان می‌رسد.
  • ولتجار: این نماد نیز با ۳۰۰ درصد افزایش سرمایه، سرمایه‌ی خود را از ۶۰ به ۲۴۰ میلیارد تومان می‌رساند. این افزایش سرمایه که از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی تامین می‌شود، صرف اصلاح ساختار مالی خواهد شد.
  • وسکاب: این نماد با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی خود قصد دارد که سرمایه‌ی خود را از میزان ۶۰۰ میلیارد تومان به ۱.۲ هزار میلیارد تومان برساند. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته تامین و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می‌شود.
  • وایران: شرکت ليزينگ ايرانيان نیز در نظر دارد که با افزایش سرمایه ۶۳ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای اصلاح ساختار مالی، سرمایه خود را از ۱۰۰ به ۱۶۳ میلیارد تومان برساند. همچنین مجمع فوق‌العاده قادر خواهد بود با انجام افزایش سرمایه از ۱۶۳ به ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدّت دو سال به هیئت مدیره تفویض کند تا پس از دریافت مجوز سازمان، نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.
  • والبر: سرمايه‌‌گذاری البرز نیز قصد دارد به میزان ۶۳ درصد افزایش سرمایه داشته باشد. طی این افزایش سرمایه، سرمایه این شرکت از ۴۸۰ به ۷۸۱.۶ میلیارد تومان خواهد رسید که ۱۱۰ میلیارد تومان آن از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و ۱۹۱.۶ میلیارد تومان دیگر نیز از محل سایر اندوخته‌ها تامین و برای اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا