تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد کبافق (۱۵ شهریور ۹۹)

شرکت معادن بافق با نماد کبافق اولین بار در سال ۸۲ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت، استخراج و بهره‌برداری از معادن، تولید، فروش و صادرات شمش روی و کنستانتره سرب و روی است.

حرکت پرشتاب نماد کبافق در مسیر صعودی از اوایل بهمن ۹۸ آغاز گردید و تا آخر سال ۹۸ ادامه یافت؛ به طوری که در این بازه، سود ۲۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

از ابتدای سال جاری این نماد در یک محدوده تراکمی قرار داشته و رشد چندانی نکرده است. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

کبافق در بهمن ۹۸ (همزمان با شروع رشد شارپی نماد)، یک افزایش سرمایه حدودا ۵۰۰ درصدی را از محل سود انباشته به ثبت رساند.

طبق آخرین گزارش ارائه شده در کدال، کبافق از اول سال تاکنون هیچ مقداری از محصولات تولید شده را به فروش نرسانده است. این احتمال وجود دارد که این شرکت تا آخر سال یا حتی بیشتر هیچ فروشی انجام ندهد و کل محصول را یکجا با قیمت بهتری به فروش برساند.

کبافق در سنوات گذشته سابقه چنین کارهایی را دارد که تنها اندکی از محصول را در طول سال جهت تامین هزینه‌های جاری به فروش رسانده و باقی محصول را به یک‌باره می‌فروشد. 

از نظر نموداری سهم در موج (۴) قرار دارد و پس از تکمیل آن و با شروع موج ۵ روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. حمایت‌ این نماد ۳۵۰۰ تومان و مقاومت‌های آن نیز به ترتیب ۵۰۰۰ و ۶۶۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا