اخبار

آغاز بورس ۱ بهمن / بورس با ۲ درصد رشد وارد بهمن شد

آغاز بورس ۱ بهمن با افزایش تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود و شاخص کل بیش از ۲ درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، همانطور که پیش‌بینی می‌شد آغاز بورس ۱ بهمن با روندی صعودی همراه شد و شاخص کل بعد از رشد بیش از ۲ درصدی به یک میلیون و ۱۷۶ هزار واحد رسید. همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن نیز روندی صعودی دارد و سهم‌های کوچک نیز در کنار سهم‌های بنیادین رشد می‌کنند.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند روند صعودی بازار سهام در این محدوده آغاز می‌شود و احتمالا رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی را شاهد خواهیم بود.

از طرفی دیروز جلسه‌ای با حضور نمایندگان و مسئولان سازمان بورس برای چاره‌اندیشی برای ریزش‌های چشم‌گیر بازار سهام برگزار شد و در جریان این جلسه قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرد.

استعفای رئیس سازمان بورس تاثیر منفی بر بازار سهام نداشت و معاملات امروز و دیروز در مدار مثبت دنبال می‌شود، همچنین شاخص کل بازار سهام در محدوده حساسی قرار دارد و باید چندین روز پیاپی روند صعودی ادامه داشته باشد تا شاخص کل به بالای یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بازگردد.

در جریان معاملات آغاز بورس ۱ بهمن نمادهای بانکی، فلزات و پالایشی‌ها روندی صعودی دارند و در مدار مثبت معامله می‌شوند و این در حالیست که گروه بانکی و فلزات در جریان معاملات سه هفته گذشته اصلاح زیادی داشتند و از طرفی گروه پالایشی نیز حدود ۳۰ درصد زیر قیمت پذیره‌نویسی معامله می‌شوند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا